Top

Piaget partnerem biżuterii w filmie „355”

Z niesłabnącym zamiłowaniem Piageta do kreatywności, nie jest zaskoczeniem, że świat Piageta i świat rozrywki połączyły się, tworząc trwały związek w ciągu ostatnich 50 lat.

Ze Szwajcarii do Los Angeles

Podczas zdobywania dyplomu w Gemological Institute of America w Los Angeles w latach 60-tych, Yves Piaget miał okazję zapoznać się z przepychem i stylem Hollywood.

Kiedy następnie dołączył do rodzinnej firmy w Szwajcarii, zrozumiał, że kreatywność i charakterystyczny „wygląd Piageta”, który już zaczął uwodzić międzynarodowy jet-set, znajdzie idealny dom wśród gwiazd filmowych i rozrywkowych, a pewnego dnia zajmie centralne miejsce na czerwonych dywanach.

Przypadkowa przyjaźń Yves’a Piageta z piosenkarzem i aktorem Maurice’em Chevalierem zaowocowała wprowadzeniem go w świat muzyki i filmu zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Jego zdolność do kultywowania specjalnych relacji pozwoliła Yves’owi Piagetowi ugruntować pozycję Piageta w tych kręgach, a najbardziej kultowe gwiazdy, w tym Elizabeth Taylor, ulegały urokowi charyzmatycznych kreacji Piageta z ich eksplozją kolorowych kamieni i brylantów. Sammy Davis Jr, Cary Grant i Roger Moore dołączyli do grona czołowych mężczyzn, którzy stali się wymagającymi fanami zegarków Piaget.

Piaget i Hollywood

Z reputacją Piaget ustaloną poza ekranem jako twórca oświadczeń, kreacje Piaget wystąpiły gościnnie na czerwonych dywanach, przed kamerą i w filmach z całego świata, w tym w filmie z 2016 roku „Miss Sloane” z przyjaciółką marki Jessicą Chastain, która jest częścią rodziny Piaget od 2015 roku. Piaget wyraził również swoje zaangażowanie we wspieranie talentów twórczych i kunsztu filmowego na arenie międzynarodowej, będąc przez wiele lat partnerem Independent Spirit Awards.

„The 355”

Dziś Maison nadal świętuje swoją miłość do siódmej sztuki i związek z Jessicą Chastain, będąc wyłącznym partnerem zegarków i biżuterii dla nominowanego do Oscara® nowego thrillera z Universal Pictures, „The 355”, który zawiera wymarzony zespół kobiecych gwiazd.

Kiedy ściśle tajna broń wpada w ręce najemników, agentka CIA Mason „Mace” Brown (nominowana do Oscara® Jessica Chastain) będzie musiała połączyć siły z niemiecką agentką Marie (Diane Kruger), byłą sojuszniczką MI6 i specjalistką od najnowocześniejszych komputerów Khadijah (zdobywczyni Oscara® Lupita Nyong’o) oraz wykwalifikowaną kolumbijską psycholog Gracielą (zdobywczyni Oscara® Penélope Cruz) w śmiertelnie niebezpiecznej, karkołomnej misji, aby ją odzyskać, jednocześnie pozostając o krok przed tajemniczą kobietą, Lin Mi Sheng (Bingbing Fan), która śledzi każdy ich ruch.

Podczas gdy akcja toczy się na całym świecie, od paryskich kawiarni, przez marokańskie targi, aż po bogate domy aukcyjne w Szanghaju, kwartet kobiet wykuwa niepewną lojalność, która może ochronić świat – lub doprowadzić do ich śmierci.
Jako wyłączny partner Piaget w zakresie zegarków i biżuterii do filmu „The 355”, kultowe kolekcje Piaget, takie jak Altiplano i Possession, jak również najlepsze kreacje High Jewellery, można podziwiać przez cały film. Każdy element został starannie dobrany do filmu przez uznaną projektantkę kostiumów, Stephanie Collie, aby upewnić się, że pasuje do każdej postaci. Po raz kolejny Maison pokazuje swój savoir-faire i niepowtarzalny styl.

Więcej o marce Piaget na: piaget.com

Zdjęcia © Piaget