Top

Nordyckie światło i skandynawski design

Inspirując się złotym jesiennym światłem panującym w krajach nordyckich, Blossi zaprojektowano w taki sposób, aby dawało oświetlenie pośrednie. Piękne zaokrąglone szklane klosze oraz prosta ekspresja to kwintesencja skandynawskiego designu. Kolekcja Blossi to seria świateł produkowanych w zaawansowanej technologii LED.

Gra światła i cieni.

Kolekcja Blossi jest piękna, innowacyjna i klasyczna. Rozprzestrzenia nordyckie światło i łączy w sobie skandynawski design. Stylowa kolekcja składa się z kilku ekranów użytych zarówno w szkle, jak i metalu. Blossi wydaje się jednocześnie delikatna i wyrafinowana.

Wielokrotnie nagradzana duńska projektantka Sofie Refer pragnęła stworzyć kolekcję lamp, która czerpałaby z unikatowego światła skandynawskiego. „Światło w krajach skandynawskich jest szczególnie piękne jesienią, ja zaś chciałam stworzyć kolekcję lamp, która odbijałaby miękkie złote światło”, mówi Sofie Refer.

Norm Architects i Keiji Ashizawa.

Kolekcja Blossi wykonana jest w najnowszej technologii LED. Umieszczono tu specjalnie opracowany dysk LED, dzięki czemu światło odbija się w szklanym kloszu i metalu, który rozprowadza miękkie i wyrafinowane oświetlenie pośrednie. Użyte materiały są najwyższej jakości – od klarownych dmuchanych szklanych kloszy po unikatowe, złote metaliczne wykończenie o nazwie „Nordic Gold”.

Centralnym elementem kolekcji jest żyrandol Blossi 8 zawierający osiem szklanych kloszy, który można dostosować do większych projektów. Żyrandol zawisnął już nawet w duńskim parlamencie Christiansborg. Stał się także źródłem inspiracji dla pełnej kolekcji pięknych świateł, w tym eleganckiego żyrandolu, wyrazistej lampy stołowej prezentującej się na biurku niczym ikona, graficznej lampy podłogowej w salonie oraz harmonijnej lampy ściennej, która rozprasza dekoracyjne światło. 

Więcej na temat Nuura Lighting: nuura.com

Zdjęcia © Nuura ApS