Top

Vacheron Constantin Traditionnelle

Zrodzona z intymnego dialogu pomiędzy estetycznym wyrafinowaniem i mechanicznym wyrafinowaniem, kolekcja Traditionnelle wyróżnia się bogatą paletą komplikacji zegarmistrzowskich, wzbogaconych w tym roku o własny, ultracienki mechanizm chronografu z podziałem sekund. Awangardowy repertuar techniczny podkreślony przez wybitnie horologiczne kody estetyczne oraz czasomierze honorujące genewskie tradycje Haute Horlogerie, odziedziczone po XVIII wieku. Wykonany głównie z 950 platyny, ten model produkowany w indywidualnie numerowanej 15-częściowej limitowanej serii jest napędzany przez samonakręcający się kaliber ze szlachetnego rodu. Ten nowy model, zaprezentowany na targach Watches & Wonders 2021, jest częścią tematu Maison na rok 2021: zatytułowany Classic with a Twist, podkreśla kreatywną energię Vacheron Constantin, kierowaną przez tożsamość, która celebruje dziedzictwo i ośmiela się dostarczać nieoczekiwane.

Poprzez połączenie eleganckiego designu i technicznej doskonałości, kolekcja Traditionnelle ucieleśnia ducha haute horlogerie pielęgnowanego przez Vacheron Constantin. Łącząc wyrafinowanie stylu, prestiż platyny i osiągi manufakturowego Calibre 3500, nowy model Traditionnelle z niezwykle cienkim chronografem z ułamkami sekund Collection Excellence Platine natychmiast znajduje swoje naturalne miejsce na samym szczycie tej linii zegarków.

Kolekcja Excellence Platine.

Wysoko ceniona przez kolekcjonerów kolekcja Excellence Platine składa się wyłącznie z limitowanych edycji wykonanych z platyny 950: koperta, luneta, tarcza, koronka i składane zapięcie są wykute z tego szlachetnego metalu, aż po pasek ze skóry aligatora uszyty z platyny i jedwabna nić. Inne elementy zegarka, takie jak wskazówki z 18-karatowego białego złota i znaczniki godzin, odzwierciedlają ten sam wyrafinowany wszechświat.

Podczas gdy koperta o średnicy 42,5 mm sprawia, że zegarek emanuje asertywną prezencją na nadgarstku, jego czyste linie i bardzo stonowana tarcza nadają mu aurę niepowtarzalnego wyróżnienia.

Prestiżowy kaliber.

Do napędzania tego ułamka sekundy chronografu Vacheron Constantin wybrał Calibre 3500, mechanizm wprowadzony na rynek w 2015 roku z okazji 260. rocznicy Manufaktury. Składający się z 473 elementów i bijący z częstotliwością 21 600 drgań na godzinę (3 Hz), ma 48-godzinną rezerwę chodu.

Jego charakterystyczny design sprawia, że ​​ten ultracienki mechanizm z samonakręcaniem jest jednym z najcieńszych dla tego typu komplikacji (5,2 mm), dzięki czemu zegarek zachowuje skromną całkowitą grubość wynoszącą zaledwie 10,72 mm. Stworzenie niezwykle cienkiego niesferycznego mechanizmu różnicowego umożliwiło zachowanie wskazania rezerwy chodu bez wpływu na grubość ruchu.

Ten samonakręcający się mechanizm jest również wyposażony w obwodowy odważnik oscylacyjny z 22-karatowego złota, ozdobiony motywami inspirowanymi krzyżem maltańskim. Ta niezwykła konstrukcja, osadzona na łożyskach kulkowych, zapewnia doskonały widok na kaliber 3500, w całości ręcznie zdobiony. Ta peryferyjna struktura służy również zachowaniu wyjątkowej smukłości.

Ten kaliber składa hołd historycznej konstrukcji chronografów Haute Horlogerie z dwoma kołami kolumnowymi i bocznym mechanizmem sprzęgła. Ta klasyczna konstrukcja jest dodatkowo wzbogacona licznymi zaawansowanymi technicznie funkcjami, w tym 60-minutowym licznikiem z przeciąganym wyświetlaczem, który zmniejsza utratę amplitudy zwykle obserwowaną po włączeniu funkcji chronografu. Gdy funkcja chronografu jest zatrzymana, ten typ wyświetlacza zapewnia również bardziej czytelne wskazanie czasu.

Więcej na temat marki Vacheron Constantin: vacheron-constantin.com

Zdjęcia © Vacheron Constantin