Top

Jeden z najbardziej znanych pierścionków na świecie

Pierścień Trinity ucieleśnia wizję designu Cartier, gdzie jubilerzy ujawniają piękno kształtu z pojedynczym pierścieniem. Z czystymi liniami i doskonałymi proporcjami, składa się z trzech splecionych, ruchomych pasm w żółtym, różowym i białym złocie. Bezprecedensowe połączenie trzech kolorów złota w pierścieniu Trinity stało się znakiem rozpoznawczym Maison: kod tak prosty i natychmiast identyfikowalny jak sam styl Cartier.

Wszystko zależy od płynności ruchomych pierścieni – okrągłych na zewnątrz i gładkich wewnątrz – które przesuwają się po sobie tworząc kompozycję piętrową. Inteligencja projektu sprawia, że pierścionek bez problemowo mieści się w swoim czasie, jak również zabezpiecza jego przyszłość. Współczesny, a jednocześnie vintage, ten wzór wytrzymuje próbę czasu: klasyczny, wieczny, niezbędny.

Legenda i historia

Ten kultowy pierścionek, stojący na pograniczu biżuterii i rzeźby, kobiecości i męskości, zabawny i symboliczny, narodził się z wyobraźni Louisa Cartiera w 1924 roku, kiedy po raz pierwszy można go znaleźć w rejestrach Maison.

Pierścionek Trinity został przyjęty z uznaniem, podobnie jak bransoletka Trinity. Symbol francuskiego szyku i elegancji, do którego nieodparcie przyciąga wszystkich.

Wyjątkowy duch

Oprócz swojego projektu, Trinity zawdzięcza swój sukces potężnej symbolice. To wymowny utwór, otwarty na niezliczone interpretacje: może być przekazywany z pokolenia na pokolenie jako pamiątka rodzinna, znak uczucia, symbol przyjaźni lub wyznania miłości. Trinity, połączony pierścień, do którego łatwo się przywiązać, ponieważ jest nasycony wspomnieniami wielkich kamieni milowych życia. Prawie sto lat po powstaniu wciąż przemawia do wszystkich, którzy chcą celebrować emocje.

Więcej o marce Piaget na: cartier.com

Zdjęcia © Cartier