Top
IWC Dubai Hamilton

Lewis Hamilton odwiedza butik IWC w Dubaju

Przed Grand Prix Abu Dhabi™ w ten weekend ambasador marki IWC Lewis Hamilton odwiedził flagowy butik IWC Schaffhausen w Dubai Mall. Kierowca zespołu Formuły 1 Mercedes-AMG PETRONAS został zabrany na wycieczkę po Dubaju i podrzucony do butiku przez Alexandrę Hirschi, lepiej znaną jako „Supercar Blondie”. Po przyjeździe został powitany przez dyrektora generalnego IWC, Chrisa Graingera-Herr, oraz byłą gwiazdę F1™, Davida Coultharda. Podczas gdy Hamilton i Coulthard poznali koncepcję butiku „nowego handlu detalicznego” o tematyce wyścigowej, rozmawiali o swojej pasji do sportów motorowych i inżynierii, ich związku z IWC i swoich ulubionych zegarkach.

Zanim elita sportów motorowych zbierze się na ostatnim wyścigu F1 Grand Prix™ sezonu 2022 na torze Yas Marina Circuit w Abu Zabi, firma IWC Schaffhausen zaprosiła ambasadora marki Lewisa Hamiltona na przejażdżkę po Dubaju. Jego kierowcą i przewodnikiem była nie kto inny jak Alexandra Hirschi, znana milionom entuzjastów samochodów na całym świecie jako „Supercar Blondie”. Urodzona w Australii twórca treści od wielu lat nazywa domem Dubaj, który jest znany jako jedno z najbardziej atrakcyjnych i ekscytujących miejsc na świecie pod względem turystyki, handlu i luksusu. Jadąc słynną Sheikh Zayed Road i mijając wiele kultowych zabytków, oboje dyskutowali o związkach Dubaju z samochodami i kulturą, dzieląc się spostrzeżeniami na temat ich związku z miastem i wspominając swoje najbardziej pamiętne doświadczenia.

Po przybyciu do Dubai Mall Hamilton został powitany we flagowym butiku przez dyrektora generalnego IWC, Chrisa Graingera-Herr oraz byłą gwiazdę F1™ i ambasadora marki, Davida Coultharda. W strefie wejściowej siedmiokrotny mistrz świata spotkał się ponownie z Mercedesem-AMG F1™ W12 E Performance, swoim samochodem wyścigowym z sezonu 2021. Samochód jest wystawiany w butiku, co podkreśla jego silne ukierunkowanie tematyczne na wyścigi i inżynierię. Następnie grupa podeszła do „ściany inżynieryjnej”, gdzie podziwiała wybór kultowych zegarków wyścigowych, które IWC stworzyło we współpracy ze swoimi długoletnimi partnerami w sportach motorowych. Wśród nich znalazł się zegarek „Lewis Hamilton” Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Edition z bordową tarczą oraz Pilot’s Watch Chronograph 41 Edition „Mercedes-AMG PETRONAS Formula One™ Team”, oficjalny zegarek zespołu, który został zaprezentowany wcześniej na Miami GP™ W tym roku. W końcu udali się do „Big Pilot Café” na zasłużony postój.

Nowy poziom sprzedaży luksusowych zegarków.

Innowacyjna koncepcja „nowego handlu detalicznego” IWC zaciera tradycyjne granice między sklepem fizycznym a doświadczeniem cyfrowym. Interaktywne funkcje i usługi pozwalają odwiedzającym zanurzyć się we wszechświecie IWC w niespotykany dotąd sposób, przenosząc sprzedaż detaliczną luksusowych zegarków na nowy poziom. Pierwszy flagowy butik z takim konceptem został otwarty we wrześniu 2020 roku w Zurychu w Szwajcarii. Sercem „IWC Racing Works” jest IWC Racing Mercedes-Benz 300 SL „Gullwing”, oficjalny samochód wyścigowy zespołu IWC Racing Team. Butik w Dubaju był wówczas drugim okrętem flagowym „nowego handlu detalicznego”. Zaprojektowany w funkcjonalnej estetyce zegarka Big Pilot’s Watch, został otwarty w marcu 2022 roku i koncentruje się na długotrwałym związku IWC ze światem sportów motorowych i wyścigów. Na przykład Centralny Obszar Wystawowy bada partnerstwa IWC z Mercedes-AMG i zespołem Formuły 1 Mercedes-AMG PETRONAS, podczas gdy Ściana Inżynierska pozwala odwiedzającym zagłębić się w dziedzictwo inżynieryjne IWC i wszechstronną wiedzę specjalistyczną w zakresie materiałów. Zaledwie kilka tygodni temu firma IWC otworzyła swój trzeci flagowy butik „new retail” w Taikoo Hui Mall w Szanghaju w Chinach.

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia © IWC Schaffhausen