Top
IWC Hot Wheels

IWC Hot Wheels – limitowana edycja zegarków

IWC i Hot Wheels™ wprowadzają limitowaną edycję zestawu „Racing Works”, podczas gdy zespół sportów motorowych IWC Racing powraca do Goodwood.

Z okazji 78. Spotkania Członków Goodwood, IWC Schaffhausen i Hot Wheels™ świętują powrót do Goodwood, prezentując zestaw kolekcjonerski „IWC x Hot Wheels™ Racing Works”. Jednocześnie zespół sportów motorowych marki, IWC Racing, ma stanąć w kolejce po jutrzejsze trofeum Stirling Moss. Za kierownicą kultowego Mercedesa-Benz 300 SL „Gullwing” zasiądzie austriacka kierowca wyścigowy Laura Kraihamer. Limitowany do 50 sztuk zestaw kolekcjonerski IWC x Hot Wheels™ „Racing Works” zawiera Pilot’s Watch Chronograph Edition „IWC x Hot Wheels™ Racing Works” oraz Hot Wheels Mercedes-Benz 300 SL „Racing Works Edition”, zaprezentowane w metalowej skrzynce narzędziowej. Pierwszy zestaw zostanie wystawiony na aukcji online przez międzynarodowy dom aukcyjny Bonhams, a dochód trafi do fundacji Two Bit Circus. Ta organizacja non-profit tworzy doświadczenia edukacyjne dla dzieci, aby inspirować przedsiębiorczość, zachęcać młodych wynalazców i zaszczepiać zarządzanie środowiskiem.

Skrupulatna dbałość o szczegóły, niezachwiane zaangażowanie w doskonałość i chęć przekraczania granic i oczekiwań: te wspólne wartości łączą IWC Schaffhausen i Hot Wheels, dwie marki znane z testowania granic wydajności i wzornictwa. Obaj są legendami w swoich dziedzinach.

Przed osiągnięciem statusu legendy w branży motoryzacyjnej i zabawkarskiej (najlepiej sprzedająca się zabawka na świecie z 20 000 projektów i ponad 8 miliardami sprzedanych samochodów), firma Hot Wheels zaczęła od marzenia. Kiedy Elliot Handler, współzałożyciel firmy Mattel, stworzył pierwszą generację Hot Wheels w południowej Kalifornii w 1968 roku, chciał stworzyć samochód-zabawkę, który wyglądałby fajniej i działał lepiej niż modele samochodów z tamtych czasów. Aby zrealizować swoją wizję, zatrudnił projektanta samochodów GM i wykwalifikowanego naukowca rakietowego. Razem połączyli stylistykę samochodów Detroit i elementy kosmiczne z efektownymi lakierami Spectraflame™ i szybkimi kołami „redline”, aby stworzyć oryginalny Hot Wheels „Original 16”. Dziś Hot Wheels to globalna potęga kultury samochodowej, jednocząca entuzjastów samochodów, kierowców wyścigowych, konstruktorów i projektantów w każdym wieku na całym świecie.

Podobnie jak Hot Wheels, dziedzictwo IWC jest głęboko zakorzenione w amerykańskim duchu pionierskim i przedsiębiorczości. W 1868 roku, 100 lat przed wprowadzeniem Hot Wheels przez Elliota Handlera, amerykański zegarmistrz i inżynier Florentine Ariosto Jones zrewolucjonizował ówczesny przemysł zegarmistrzowski, zakładając International Watch Company w Schaffhausen. Łącząc doskonałe umiejętności szwajcarskich zegarmistrzów z najnowszą amerykańską technologią produkcji, Jones stworzył wysokiej jakości mechanizmy zegarków kieszonkowych na rynek amerykański. Opierając się na dziedzictwie marki w produkcji solidnych i niezawodnych zegarków przyrządowych dla lotnictwa i nawigacji, świat projektowania samochodów i wyścigów samochodowych od dawna jest kluczowym stowarzyszeniem dla IWC. Od partnerstwa z Mercedes-AMG i zespołem Mercedes-AMG Petronas Formuły 1 po sponsorowanie wyścigów GT i klasycznych samochodów, IWC jest ściśle zaangażowany w wiele aspektów sportów motorowych. W 2018 roku szwajcarska luksusowa marka IWC założyła własny zespół wyścigowy IWC Racing, który od tego czasu startował w różnych wyścigach klasycznych samochodów, ścigając się legendarnym Mercedes-Benz 300 SL „Gullwing” z 1955 roku.

.

IWC Hot Wheels

„Przypadkowe spotkanie z projektantem Hot Wheels Mansonem Cheungiem zapoczątkowało naszą współpracę. Nasza wspólna pasja do projektowania samochodów i zegarków mechanicznych doprowadziła do spotkania zespołów projektowych obu marek w Mattel Design Center w El Segundo. Natychmiast się połączyliśmy, mówiąc tym samym językiem projektowania, sztuki i inżynierii. Jestem dumny z naszej współpracy i wyjątkowych projektów, które do tej pory zrealizowaliśmy”.

– wyjaśnia Christoph Grainger-Herr, CEO of IWC Schaffhausen

Pierwsze wspólne projekty.

Pierwszym wspólnym projektem było wydanie w 2020 roku zestawu Premium Hot Wheels Team Transport, łączącego IWC Racing 300 SL z transporterem zespołu wyścigowego. Drugim wydaniem była ekskluzywna dla IWC wersja Hot Wheels Mercedes-Benz 300 SL, która została niedawno udostępniona. Teraz IWC i Hot Wheels łączą dwa wyjątkowe klejnoty z Schaffhausen i El Segundo w ekskluzywnym zestawie kolekcjonerskim „IWC x Hot Wheels™ Racing Works”, który zostanie wyprodukowany w ściśle limitowanej edycji 50 sztuk.

„IWC Schaffhausen i Hot Wheels mają bogatą i ponadczasową historię, z których każde tworzy kultowe produkty poprzez niezrównany nacisk na dbałość o szczegóły i kunszt wykonania w najmniejszej skali”, mówi Chris Down, Chief Design Officer w Mattel. „To partnerstwo jest odzwierciedleniem kreatywności i ducha współpracy, jaki dzielą nasze zespoły, a wynikiem jest wyjątkowy pakiet, który docenią naprawdę wymagający entuzjaści luksusowych zegarków, wyścigów i kultury samochodowej”.

Podczas spotkania członków kultowy Goodwood Motor Circuit gości niesamowite sieci maszyn wyścigowych, od klasycznych blaszanych dachów i GT, po motocykle i bezkołowe maszyny Formuły 3™ i F1™. 78. Spotkanie Członków Goodwood, które odbędzie się w ten weekend w południowej Anglii, z pewnością dotrzyma tej obietnicy dzięki dwóm wypełnionym adrenaliną dniach kwalifikacji, wyścigów, szybkich pokazów i wspaniałych uroczystości. Po, jak się wydaje, małej wieczności, zespół IWC Racing powraca teraz na legendarny Goodwood Motor Circuit. To było w kwietniu 2019 roku – całe 20 miesięcy temu – kiedy zespół po raz ostatni pojawił się w Goodwood, a żywa legenda Formuły 1™, David Coulthard, zajął pierwsze miejsce w Tony Gaze Trophy. W tym roku austriacka kierowca wyścigowy Laura Kraihamer zasiądzie w kokpicie Mercedesa-Benz 300 SL „Gullwing”. Nowy członek rodziny IWC Racing ma wystartować w Stirling Moss Trophy jutro, w niedzielę.

Pilot’s Watch Chronograph Edition „IWC x Hot Wheels™ Racing Works” (Ref. I W377904) zawiera 43-milimetrową kopertę wykonaną z tytanu klasy 5. Ten metal został wybrany jako „materiał inżynieryjny” preferowany przez zespoły projektowe Hot Wheels i IWC. Jest lżejszy i twardszy od stali, wysoce odporny na korozję i często stosowany w inżynierii samochodowej. Ciemnoszary, matowy kolor jest wynikiem skomplikowanej obróbki powierzchni, w której elementy obudowy są najpierw polerowane, a następnie piaskowane. Etui ma oszałamiające grawerowanie logo płomienia Hot Wheels na boku na godzinie 9. Czarna tarcza jest ozdobiona subtelnym wzorem flagi wyścigowej w kratkę wokół liczników chronografu. W zależności od padania światła, laserowo wygrawerowane kwadraty zmieniają się między jaśniejszym i ciemniejszym odcieniem, nadając tarczy wizualną głębię i teksturowany wygląd. Chronograf napędza wyprodukowany przez IWC mechanizm kalibru 69385, który jest widoczny przez przydymiony szklany dekiel. Zegarek jest zamocowany na jednoczęściowym srebrno-czarnym pasku tekstylnym, który nawiązuje do kolorystyki modelu IWC Racing Mercedes-Benz 300 SL.

W zestawie znajduje się również Hot Wheels Mercedes-Benz 300 SL „Racing Works Edition”. Ten ekskluzywny model Hot Wheels został stworzony przez zespół projektantów Hot Wheels, wyrzeźbiony i dopracowany przez Mansona Cheunga z grafikami Steve’a Vandervate’a i projektanta IWC Nicholasa Schmidta. To jeden z najbardziej szczegółowych modeli Hot Wheels w skali 1:64, jakie kiedykolwiek stworzono. Tylko 50 modeli zostało wyprodukowanych wyłącznie w warsztacie prototypowania Hot Wheels. Ta wersja oferuje otwierane drzwi skrzydłowe, wiernie odwzorowane wnętrze z kubełkowymi siedzeniami, klatką bezpieczeństwa i czerwonymi listwami progowymi, pełne zewnętrzne detale, w tym jasne reflektory z szelkami MB Star i wyścigową grafiką. Ponieważ ten zestaw będzie limitowany do 50 sztuk, samochód zajmie jego miejsce jako jeden z najrzadszych oficjalnych modeli Hot Wheels, jakie kiedykolwiek wypuszczono.

Pilot’s Watch Chronograph Edition „IWC x Hot Wheels™ Racing Works” i Hot Wheels Mercedes-Benz 300 SL „Racing Works Edition” noszą numer 68 – subtelny ukłon w stronę odpowiednio 1868 i 1968, kiedy założono IWC i Hot Wheels. Ponadto indywidualne opakowanie sprawia, że ​​zestaw jest jeszcze bardziej ekskluzywny: chronograf i model samochodu są prezentowane w metalowej skrzynce narzędziowej w kolorze srebrnym i czarnym. Etui zawiera również instrukcję obsługi zegarka, książeczkę o projekcie oraz tabliczkę ograniczenia z indywidualnym numerem zestawu.

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia © IWC Schaffhausen