Top
IWC Berlin

IWC Schaffhausen otwiera butik w Berlinie

IWC Schaffhausen otwiera swój pierwszy butik w Berlinie. Butik IWC Berlin położony przy Kurfürstendamm, słynnym bulwarze handlowym miasta, został zaprojektowany jako otwarta i przyjazna przestrzeń, w której klienci mogą odkrywać główne kolekcje szwajcarskiego producenta luksusowych zegarków. Tak zwana Ściana Inżynierska zapewnia odwiedzającym głęboki wgląd w wewnętrzne działanie mechanizmów i komplikacji, wyprodukowanych przez IWC. Komfortowy bar i część wypoczynkowa z widokiem na tętniący życiem bulwar uzupełniają wrażenia gości.

Berlin to światowej klasy destynacja z bogatą, pełną historii przeszłością i żywą atmosferą. Jak żadna inna metropolia w Europie, przyciąga kreatywne umysły, takie jak artyści i projektanci, filmowcy i muzycy, ale także pionierzy przedsiębiorców i założycieli start-upów ze świata technologii. Nowy butik IWC w Berlinie jest drugim po Monachium butikiem szwajcarskiego producenta luksusowych zegarków w Niemczech. Znajduje się on przy Kurfürstendamm, najsłynniejszym bulwarze handlowym Berlina.

IWC Berlin

„Początki IWC, podobnie jak moje, są związane z Niemcami. W 1868 roku nasz założyciel Florentine Ariosto Jones ulokował produkcję w niemieckiej części Szwajcarii w pobliżu Schwarzwaldu, aby móc zatrudnić niemieckich zegarmistrzów do swojej fabryki. Od tego czasu niemiecki talent inżynierski i wiedza techniczna są osadzone w naszych procesach projektowania i produkcji. Dlatego cieszymy się, że możemy być reprezentowani w stolicy Niemiec przez butik IWC

mówi Christian Knoop, główny projektant IWC Schaffhausen.

IWC Berlin

IWC Berlin – szósta odsłona nowej koncepcji butików IWC.

Po Battersea Power Station, Rotterdamie, Sanya, Washington i Costa Mesa, Berlin jest szóstą lokalizacją, w której zaprezentowano nowy koncept butikowy IWC, oferujący przejrzyste i przytulne wnętrze, tak przyjazne jak dom przyjaciela. Na ponad 200 metrach kwadratowych klienci mogą odkrywać sztukę szwajcarskiego zegarmistrzostwa we wciągającym otoczeniu. Prezentując najważniejsze linie produktów IWC, osobne wystawy pokazują również kompetencje inżynieryjne i materiałowe marki. Rodziny zegarków IWC, takie jak sportowe zegarki Pilot, klasyczny Portugieser i wyrafinowane Portofino, są prezentowane w szklanych witrynach.

Ściana inżynieryjna umożliwia odwiedzającym zagłębienie się w dziedzictwo inżynieryjne IWC. Zawiera między innymi łatwe do zrozumienia modele pokazujące kolejność montażu różnych mechanizmów wyprodukowanych przez IWC, a także wyjaśniające funkcjonalność systemu nawijania Pellaton firmy IWC i wyświetlania podwójnych faz księżyca. Kolejna część wystawy prowadzi zwiedzających przez inżynierię koloru od pierwszej inspiracji do kolorowej ceramicznej obudowy. Ściana inżynieryjna wizualizuje również złożony proces produkcji ceramiki, od proszku polikrystalicznego do surowego korpusu i gotowej ceramicznej koperty zegarka.

IWC Berlin

Dopełnieniem wrażeń odwiedzających jest część wypoczynkowa, przytulny i cichy kącik, w którym klienci mogą się zrelaksować i napić się drinka. Oddzielna przestrzeń na różne wydarzenia, takie jak lekcje zegarmistrzostwa lub wirtualne wycieczki po produkcji, uzupełnia udogodnienia butiku.

Nowy butik IWC znajduje się przy Kurfürstendamm 184, 10707 Berlin.

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia © IWC Schaffhausen