Top
Zegna FW22

Ścieżka, którą warto obrać – Zegna FW22

Od 1910 roku Zegna wyróżnia się na tle innych firm, podążając naprzód własną drogą. Droga przed marką jest tak mocno zakorzeniona w etosie i działaniach, że stała się graficznym symbolem dla nowej tożsamości wizualnej Zegny: „Our road”. Droga Zegna ma swój początek w górach i przecina Oasi Zegna, obszar naturalny o wolnym dostępie w Piemoncie, w północnych Włoszech. Znana jako 232, ta droga jest inspiracją marki, ponieważ definiuje jej ścieżkę i jest wpleciona we wszystko, co robi od 112 lat. Odbija się w nim echo zasadniczej prawdy założyciela marki, który miał nadzieję, że uda mu się utkać tkaninę jutra, która będzie godna naszych marzeń.

Zegna FW22

„Our road” wije się przez wszechogarniający sposób myślenia: taki, który w wizji dyrektora artystycznego Alessandro Sartori, łączy się w precyzyjną ideę męskiej garderoby, skontekstualizowaną w tu i teraz. Sartorialny reset, zapoczątkowany rok temu, w końcu układa się w organiczny język: repertuar nowych kształtów i nowych funkcji łączących estetykę, etykę i wydajność. Słownictwo, jest przecież żywym organizmem: prawdziwą drogą, która rozwija się i skręca, umacnia i rośnie wraz z upływem czasu.

Zegna FW22

„Ciągle patrzę na świat przez soczewkę Zegny. Rzeczywistość, w której dziś żyjemy, wymaga od nas zdolności adaptacyjnych; wymaga od nas wszystkich płynności. Przełożenie tej idei na ubrania oznacza budowanie języka kształtów i faktur, który rośnie i konsoliduje się w czasie, dopasowując się do potrzeb chwili. Pojęcie hybrydy jest jednym z tych, które wciąż badam, ponieważ postęp polega na wymazywaniu sztywnych kategorii”,.

mówi Alessandro

Kolekcja delikatnie, ale stanowczo ocenia, jak powinien wyglądać i czuć się współczesny styl: funkcjonalny i indywidualny, wygodny, ale nie konformistyczny, zapowiadający ewoluującą ideę formalności, która płynnie przechodzi z wielkich przestrzeni na zewnątrz do życia we wnętrzach. Warstwy oraz połączenie kształtów i funkcji nadają ton: płaszcze w kształcie trapezu noszone są na taśmowane, techniczne jedwabne powłoki wewnętrzne; anoraki z ripstopu wykonane są z wełny; z cienkich skór szyje się koszule z domieszką kaszmiru, noszone samodzielnie lub pod marynarką, a pulowery i grube swetry służą jako odzież wierzchnia. Podział między wnętrzem a zewnętrzem, warstwami a odzieżą wierzchnią, zaciera się i stale się zmienia. Sylwetka jest płynna, a jednocześnie ostra, wykonana z bezwysiłkowych sum ubrań: płaszcze i kurtki tabarro, kurtki użytkowe, parki, anoraki i pulowery, spodnie zwężane u dołu. Kołnierze, kieszenie i zamknięcia posiadają subtelne detale, które wydobywają ruch na powierzchnię, czyniąc go integralną częścią konstrukcji.

Kształty i funkcje są podkreślone przez wybór gęstych tkanin, modulowanych w organicznej gamie kolorów. Gabardyna #UseTheExistingTM, wełna scuba, techniczny jedwab, wełniany denim i nowo powstały kaszmir Oasi definiują tekstury warstwowych stylizacji, które łączą lekkie nuty soli, mroźnej bieli i łupkowej szarości z głębokimi nutami hebanowej czerni i mahoniowego brązu oraz akcentami koloru vicuna Zegna, vintage mosiądzu i kwarcu oberżynowego. Ogólną solidność powierzchni przerywają tie-dye i żakardowe paski, które interpretują nowe oznaczenie Zegna, a także cerowane motywy, które roją się na grubych swetrach i na dzianinach-ubraniach wierzchnich. Wyściełane, pojemne torby, buty do nurkowania i gogle dodają wykończenia.

Zegna FW22

Kolekcja prezentowana jest w formie filmu, który nieustannie zmienia punkt widzenia, zestawiając scenariusze wielkich plenerów z abstrakcyjnymi, niemalże mentalnymi wnętrzami, ujęciami z szyszynki i detalami w zbliżeniu. Podążając idealną drogą, kamera porusza się i wędruje, angażując widzów w otaczające ich wizualne i emocjonalne doświadczenie, które kulminuje w celebracji ludzkiej więzi, zawierającej ekskluzywny spektakl francuskiego choreografa Sadecka Waffa, który poprzez sygnifikator Zegna symbolizuje rzemiosło marki i 160 rąk, które wyprodukowały tę kolekcję.

Ścieżka innowacji i ewolucji została uznana za jedyną, którą warto podążać. Dla Zegny to jest droga: „Our road”, Made in Italy.

Więcej o marce Zegna na: zegna.com

Kredyty:
Dyrektor artystyczny: Alessandro Sartori
Reżyser filmu: Mattia Benetti
Produkcja wideo: 4Friends Film
Choreograf na wyłączność: Sadeck Waff
Muzyka: Wladimir Schall
Włosy i makijaż: Beppe D’Elia dla BEAUTICK

Lokalizacje:
Oasi Zegna
Gmina Mediolan

Zdjęcia © ZEGNA