Top
IWC Spitfire

IWC Spitfire Big Pilot’s Watch 43 z tytanu i brązu

IWC Schaffhausen wprowadza na rynek zegarek Big Pilot’s Watch 43 Spitfire, inspirowany funkcjonalnym designem historycznych zegarków „mil-spec”. Jeden model ma tytanową kopertę i czarną tarczę; drugi ma kopertę z brązu i wojskową zieloną tarczę. Oba mają tytanowy dekiel z wygrawerowanym kultowym samolotem Spitfire oraz wewnętrzną obudowę z miękkiego żelaza chroniącą przed polami magnetycznymi.

Przez lata firma IWC Schaffhausen wyprodukowała wiele zegarków polowych dla różnych gałęzi brytyjskiej armii. Prawdopodobnie najbardziej znanym z nich jest Mark 11, zegarek nawigacyjny zaprojektowany w 1948 roku dla brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych. Jednak IWC dostarczyło również zegarki armii brytyjskiej i zegarki pokładowe Royal Navy. Te zegarki serwisowe Mil-Spec charakteryzowały się bardzo precyzyjnymi mechanizmami, ekstremalną wytrzymałością, funkcjonalnymi projektami z czytelnymi tarczami oraz specjalnie zaprojektowanymi funkcjami technicznymi, takimi jak wewnętrzne obudowy z miękkiego żelaza, zapewniające ochronę przed polami magnetycznymi. Zegarki Spitfire Pilot’s odzwierciedlają ten rozdział w historii marki. Charakteryzują się charakterystycznym wojskowym wzornictwem, a swoją nazwę wzięły od kultowego brytyjskiego samolotu tamtych czasów, jednego z najbardziej wyrafinowanych rozwiązań w historii lotnictwa.

„Po wprowadzeniu Big Pilot’s Watch 43 w kwietniu, teraz do kolekcji dodajemy dwa modele Spitfire – jeden w matowej szarej tytanowej kopercie z czarną tarczą, drugi w cieplejszej stylistyce w brązie z militarną zieloną tarczą. Oba mają charakterystyczny design Big Pilot z uderzającą stożkową koroną w ergonomicznej 43-milimetrowej obudowie. Jednak to, co wyróżnia te nowe modele Spitfire, to ich militarna estetyka z zamkniętymi dekielkami, inspirowana wytrzymałymi zegarkami polowymi z czasów, gdy kultowy Spitfire zaszczycił niebo”.

– wyjaśnia Christian Knoop, Creative Director IWC Schaffhausen

Dwa modele Big Pilot’s Watch 43 Spitfire.

Zegarek Big Pilot’s Watch 43 Spitfire (nr ref. IW329701) ma kopertę, dekiel i koronę wykonane z lekkiego i wytrzymałego tytanu klasy 5. Ciemnoszary matowy kolor jest wynikiem skomplikowanej obróbki powierzchni, w której elementy są najpierw polerowane, a następnie piaskowane. Projekt czarnej tarczy został zainspirowany historycznymi zegarkami obserwacyjnymi. Tylko minuty i sekundy są nadrukowane na biało na zewnętrznym pierścieniu, podczas gdy godziny są mniejsze i bardziej dyskretnym szarym nadrukiem na wewnętrznym pierścieniu. Tradycyjnie ten układ ułatwiał pilotom i nawigatorom odczyt minut i sekund na pierwszy rzut oka. Potrzebowali tych informacji do wykonywania zadań, takich jak nawigacja po niebie podczas lotów wizualnych. Charakterystyczny design zegarka polowego jest uzupełniony brązowym skórzanym paskiem z cielęcej skóry z kontrastowymi szwami.

Zegarek Big Pilot’s Watch 43 Spitfire (nr ref. IW329702) ma kopertę i koronę z brązu oraz tytanowy dekiel. Oprócz miedzi brąz używany przez IWC zawiera również aluminium i żelazo. Ten specyficzny skład sprawia, że ​​stop jest o około 50 procent twardszy niż standardowy brąz. Dodatkowe cechy to wyjątkowa biokompatybilność materiału i jego zdolność do tworzenia unikalnej patyny w czasie, która nada każdemu zegarkowi odrębny charakter i własny wygląd. Ciepły kolor brązu współgra z militarną zieloną tarczą i pozłacanymi wskazówkami. Zarówno wskazówki, jak i znaczniki godzin zostały pokryte materiałem luminescencyjnym, aby ułatwić czytelność w nocy. Zegarek wyposażony jest w zielony pasek ze skóry bawolej o wyjątkowej fakturze. Dwa nowe modele Spitfire są wyposażone w system IWC EasXCHANGE, który pozwala użytkownikowi na szybką i łatwą zmianę paska za naciśnięciem jednego przycisku bez żadnych dodatkowych narzędzi. Jako akcesoria dostępnych jest również kilka alternatywnych opcji pasków wykonanych ze skóry cielęcej i gumy.

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia © IWC Schaffhausen