Top
iwc x sbtg

Mr. Sabotage stworzył limitowaną edycję pasków dla IWC

Singapurski projektant odzieży ulicznej Mark Ong AKA Mr. Sabotage stworzył limitowaną edycję zestawu pasków do zegarków dla IWC Schaffhausen. Pasek ze skóry cielęcej jest dostępny w dwóch różnych szerokościach i ma zielony wzór kamuflażu, który stał się wizualnym znakiem towarowym singapurskiej marki personalizacji sneakersów i streetwearu „SBTG”. Pasek ze specjalnej edycji IWC x SBTG można zamontować na różnych zegarkach IWC Pilot’s Watch, w tym Big Pilot’s Watch 43, Pilot’s Watch Chronograph 41 oraz Pilot’s Watch Mark XVIII i XX. Zestawy pasków będą dostępne w ograniczonych ilościach na IWC.com od 20 października 2022 roku..

Mark Ong odkrył swoją pasję do dostosowywania i malowania trampek w dzieciństwie jako skateboardzista. Jego umiejętności artystyczne i rzemieślnicze rozwinęły się z konieczności: używał skórzanych, gumowych, a nawet opon rowerowych, aby załatać dziury w butach, aby móc dalej jeździć na łyżwach. Kiedy pewnego dnia Ong nie mógł sobie pozwolić na parę kolorowych trampek, kupił tańszą parę białych i sam zaczął je malować. W 2002 roku sprzedał swoją pierwszą spersonalizowaną parę przez Internet, a rok później wypuścił własną markę do personalizacji butów „SBTG” (skrót od Sabotage). Od tego czasu Singapurczyk dostosował i ręcznie pomalował tysiące tenisówek i współpracował z wieloma wiodącymi markami w branży. Wśród jego wiernych klientów są sportowcy, gwiazdy rocka i projektanci mody.

Teraz Mark Ong i IWC Schaffhausen połączyli siły, aby stworzyć wyjątkową współpracę opartą na wspólnej pasji do rzemiosła i projektowania oraz dbałości o szczegóły, którą obie marki wkładają w swoją pracę. Rezultatem jest pasek z edycji specjalnej IWC x SBTG. Wykonane ze skóry cielęcej i dostępne w dwóch różnych szerokościach paski mają zielony wzór kamuflażu, który stał się charakterystycznym elementem estetycznym pracy Ong jako projektanta odzieży ulicznej. Kolejnym szczegółem, który oddaje hołd charakterystycznemu stylowi projektanta, jest haftowana naszywka ze specyfikacją paska.

Po raz pierwszy zdałem sobie sprawę z motywu kamuflażu, kiedy jeździłem na deskorolce w latach 90. XX wieku. To był dla mnie przełomowy moment, ponieważ dał mi inspirację do projektowania streetwearu poprzez zestawienie różnych elementów. Z biegiem lat wzory i kolory inspirowane kamuflażem stały się synonimem mojej pracy i marki, więc od początku było jasne, że te elementy również wkomponujemy w pasek. Zbadaliśmy wiele różnych opcji i wreszcie znaleźliśmy coś, z czego byliśmy zadowoleni”

– tak Mark Ong wspomina proces twórczy.

iwc x sbtg

Pasek jest istotną częścią zegarka i wspiera stylistykę całego zegarka. Zrobiliśmy kilka bardzo ekskluzywnych i robionych na zamówienie pasków w przeszłości, ale nasz projekt z Markiem przenosi to na zupełnie nowy poziom. Artystyczna ekspresja Marka i jego sposób łączenia elementów militarnych i streetwearowych doskonale wpisuje się w nasz pomysł na współczesną interpretację naszych kultowych zegarków lotniczych. Pracowaliśmy razem nad fantastycznym projektem paska do zegarka, który łączy charakterystyczny styl Marka z dużą pasją do wykończenia i detali.”

– Christian Knoop, Chief Design Officer IWC Schaffhausen.

Zestaw pasów specjalnej edycji IWC x SBTG jest dostępny w dwóch różnych szerokościach i w ograniczonych ilościach na IWC.com od 20 października 2022 r. Oprócz paska, kompletny zestaw zawiera również sprzączkę, pasującą do sprężystych prętów ułatwiających montaż zegarki z paskiem, które nie są wyposażone w system EasX-CHANGE®, oraz spersonalizowane pudełko w charakterystycznym kamuflażu SBTG. Dzięki systemowi IWC EasX-CHANGE® paski można założyć na wiele popularnych zegarków pilotowych IWC. Pasek o szerokości 20/18mm nadaje się do zegarków Pilot’s Watch Mark XX, Pilot’s Watch Chronograph 41, Pilot’s Watch Automatic Spitfire, Pilot’s Watch Automatic TOP GUN i Pilot’s Watch Mark XVIII. Pasek o szerokości 21/18 mm można założyć na nowy Pilot’s Watch Chronograph o szerokości 43 mm z systemem EasX-CHANGE®, Big Pilot’s Watch 43, Pilot’s Watch Double Chronograph oraz większość wersji Pilot’s Watch Chronograph z średnica koperty 44,5 mm, na przykład Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN. Wybrane butiki IWC będą miały dostępne paski do przymierzenia na miejscu.

iwc x sbtg

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia © IWC Schaffhausen