Top
IWC Faction

Limitowana edycja nart IWC Lake Tahoe

IWC Schaffhausen ogłasza nową współpracę z The Faction Collective. W swoim pierwszym wspólnym projekcie szwajcarski producent luksusowych zegarków i szwajcarska marka sprzętu narciarskiego z najwyższej półki uruchamiają „Faction Studio 1 IWC Collab Ltd”. Narty są ograniczone do 55 par i po raz pierwszy Faction wyprodukowało narty z luminescencyjnym wzorem. Napisy „LAKE TAHOE” i „IWC” na białej górnej warstwie świecą w ciemności zielonkawym odcieniem. Ponadto każda para ma opcję zakupu zegarka Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Edition „Lake Tahoe” z białej ceramiki.

Współpraca między IWC Schaffhausen i Faction skupia dwie szwajcarskie firmy o udokumentowanym doświadczeniu i wysokich kompetencjach inżynieryjnych. Obaj zdobyły również wyjątkową wiedzę specjalistyczną w zakresie zaawansowanych materiałów i zobowiązały się do przestrzegania najwyższych standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnej produkcji. Faction została założona w 2006 roku przez grupę zapalonych narciarzy. Od tego czasu zdobyli reputację producenta wysokiej jakości nart i sprzętu narciarskiego do freeride, freestyle i all-mountain. Kilku czołowych sportowców polega na nartach firmy Faction. Wśród nich jest Eileen Gu, ambasadorka marki IWC i dwukrotna mistrzyni olimpijska.

Projekt graficzny z wyraźnym i rozpoznawalnym wyrazem jest dla nas w IWC ważnym narzędziem podkreślającym wiedzę inżynierską i techniczną marki. Dlatego zaprojektowanie pary nart z Faction było wielkim wyzwaniem. Jako entuzjastyczny snowboardzista i narciarz bardzo podobał mi się ten projekt i jestem bardzo dumny z rezultatu”

mówi Nicholas Schmidt, szef ds. tworzenia marki i projektowania korporacyjnego w IWC Schaffhausen.

IWC Faction

W naszej współpracy zawsze szukamy partnerów, którzy mogą wnieść nowe i zaskakujące aspekty oraz zainspirować naszą pracę. IWC Schaffhausen ma nie tylko wyjątkowe podejście inżynieryjne i wiedzę specjalistyczną w zakresie zaawansowanych materiałów, ale ich projekt i ekspresja wizualna doskonale pasują do tego, co robimy we Faction. Jestem podekscytowany, mogąc przedstawić nasz pierwszy luminescencyjny projekt nart

wyjaśnia Olivier Gouby, dyrektor ds. marki Faction.

Ograniczone do 55 par, narty „Faction Studio 1 IWC Collab Ltd.” są wytwarzane ręcznie w Austrii w fabryce energii w 100% odnawialnej. Ich drewniany rdzeń składa się z topoli i jesionu pozyskiwanych w sposób zrównoważony. Narty zostały zaprojektowane zgodnie z tymi samymi specyfikacjami, co Faction dla nart Eileen Gu, co oznacza, że mogą wytrzymać ekstremalne siły generowane przez najlepszych freeskiarzy na świecie. Wzmocnienie z gumy węglowej pod obszarem wiązania zwiększa stabilność podczas ciężkich lądowań. Splot węglowy zapewnia wytrzymałość na skręcanie, a symetryczny kształt jest zoptymalizowany pod kątem łatwej jazdy na nartach zwrotnych. Wyjątkowo duża ściana boczna o grubości 7,5 mm zapewnia maksymalne trzymanie krawędzi i ochronę drewnianego rdzenia narty.

Narty mają ton w ton białą warstwę wierzchnią i czarną podstawę, doskonale pasując do projektu Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Edition „Lake Tahoe” z śnieżnobiałą ceramiczną kopertą i czarną jak smoła tarczą. „FACTION” i ich logo są nadrukowane na biało na czarnej podstawie. Biała górna warstwa zawiera logo IWC i „Lake Tahoe” w luminescencyjnej farbie. Choć ledwo widoczne w ciągu dnia, będą świecić na zielono w ciemności. Ten projekt to pierwszy raz, kiedy Faction zaprojektował narty z luminescencyjnym wzorem.

IWC Faction

Każda para nart „Faction Studio 1 IWC Collab Ltd.” jest dostępna z opcją zakupu Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Edition „Lake Tahoe” (nr ref. IW389105). Zaprezentowany na kwietniowej wystawie Watches and Wonders w Genewie chronograf jest główną atrakcją kolekcji TOP GUN firmy IWC. Posiada kopertę wykonaną ze śnieżnobiałej ceramiki, czarną jak smoła tarczę, czarne wskazówki pokryte luminescencyjnymi materiałami oraz tytanowy dekiel. Kontrastujący projekt inspirowany jest zimowym krajobrazem wokół jeziora Tahoe, górzystego obszaru, nad którym często latają piloci ze szkoły TOPGUN Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Kolorowa ceramika powstaje w złożonym procesie produkcyjnym, w którym tlenek cyrkonu jest mieszany z innymi tlenkami metali, a następnie spiekany w piecu w wysokich temperaturach. Określenie odpowiedniej mieszanki surowców i osiągnięcie spójnych wyników w wieloetapowym procesie produkcyjnym wymaga dużego doświadczenia i know-how.

Narty „Faction Studio 1 IWC Collab Ltd.” są dostępne w limitowanej edycji 55 par w dwóch rozmiarach (25 x 171 cm lub 30 x 178 cm) na https://factionskis.com/products/studio-1-iwc-collab-ski-2023. Kupując narty, klient otrzyma również od IWC opcję zakupu Pilot’s Watch Chronograph TOP GUN Edition „Lake Tahoe”.

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia © IWC Schaffhausen