Top
IWC MERCEDES-AMG PETRONAS FORMULA ONE TEAM

Hołd dla pracy zespołowej i wydajności

Z okazji inauguracji Grand Prix Miami™, IWC Schaffhausen i zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One™ zaprezentowały pierwszy oficjalny zegarek zespołowy. Wykonany z lekkiego i wytrzymałego tytanu klasy 5 zegarek Pilot’s Watch Chronograph 41 Edition „Mercedes-AMG Petronas Formula One™ Team” ma czarną tarczę z nadrukiem i luminescencją w charakterystycznym dla zespołu kolorze zielonym Petronas. Zasilany przez mechanizm kalibru 69385 wyprodukowany przez IWC, chronograf jest wyposażony w dwa paski ze skóry cielęcej i gumy, które można szybko i łatwo wymienić dzięki zintegrowanemu systemowi EasX-CHANGE®. Zegarek drużynowy można kupić wyłącznie online na iwc.com.

IWC Schaffhausen jest oficjalnym partnerem inżynieryjnym zespołu Mercedes-AMG Petronas Formuły 1™ od 2013 roku. Gdy elita sportów motorowych zbiera się na Florydzie na inauguracyjne Grand Prix w Miami™, dyrektor generalny IWC Chris Grainger-Herr i Mercedes-AMG Petronas F1™ Szef zespołu i dyrektor generalny Toto Wolff ogłosili wynik swojej ostatniej współpracy: po raz pierwszy w długoletniej współpracy IWC opracowało oficjalny zegarek dla zespołu. Ten zegarek będzie nosił zespół, w tym projektanci, aerodynamicy, inżynierowie wyścigowi, stratedzy i mechanicy.

„Zarówno w zegarmistrzostwie, jak i wyścigach, chodzi o precyzję, kunszt i inżynierię wydajności. Ale to czynnik ludzki – pasja, miłość i poświęcenie, które decydują o różnicy między dobrym a wielkim. Pojęcie to doskonale opisuje nasze wieloletnie partnerstwo z zespołem Mercedes-AMG Petronas Formuły 1™ i świętujemy to partnerstwo, wprowadzając nowy zegarek zespołowy w Miami,”.

– Christoph Grainger-Herr, CEO of IWC Schaffhausen

Zegarek dla zespołu.

Toto Wolff, szef zespołu i dyrektor generalny zespołu Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas, dodał: „Cieszymy się, że możemy zaprezentować pierwszy oficjalny zegarek zespołowy, który opracowaliśmy wspólnie z IWC. Podkreśla ducha jedności i poczucie przynależności do naszego zespołu i jest świadectwem relacji, jaką zbudowaliśmy z IWC w ciągu ostatniej dekady. Nie mogę się doczekać zobaczenia zegarka noszonego przez członków zespołu przy torze w Miami w ten weekend”.

Pilot’s Watch Chronograph 41 Edition „Mercedes-AMG Petronas Formula One™ Team” (nr ref. IW388108) jest wykonany z lekkiego i niezwykle sztywnego tytanu klasy 5. Oferując najwyższy stosunek wytrzymałości do gęstości spośród wszystkich metali, tytan jest również szeroko stosowany w inżynierii motoryzacyjnej do produkcji części samochodowych narażonych na ogromne naprężenia, takich jak zawory silnika. Ponadto tytan jest również wysoce odporny na korozję. Po obróbce skrawaniem i piaskowaniu powierzchnia zachowuje atrakcyjny szarawy połysk. Czarna tarcza z nadrukiem i luminescencją w charakterystycznym dla zespołu odcieniu zieleni uzupełniają charakterystyczny projekt. Wyprodukowany przez IWC kaliber 69385, mechanizm chronografu w klasycznym kształcie koła kolumnowego, składający się z 231 pojedynczych części, jest widoczny przez tył z szafirowego szkła. Dwukierunkowy system nawijania zapadki zapewnia 46-godzinną rezerwę chodu.

Dwa paski zwiększające wszechstronność.

Chronograf jest dostarczany z dwoma różnymi paskami: jednym czarnym paskiem z wytłaczanej skóry cielęcej i jednym zielonym paskiem gumowym. Dzięki zintegrowanemu systemowi EasX-CHANGE® paski można szybko i łatwo wymienić jednym naciśnięciem przycisku bez dodatkowych narzędzi. Różne opcje paska i łatwa wymienność sprawiają, że Pilot’s Watch Chronograph 41 Edition „Mercedes-AMG Petronas Formula One™ Team” to w pełni wszechstronny zegarek sportowy.

Rekordy wysiłku zespołowego.

Zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One™ ma na swoim koncie osiem tytułów mistrzowskich zdobytych w sezonie 2014-2021, dzięki czemu jest rekordzistą w liczbie kolejnych tytułów konstruktorów. Żaden inny zespół w elitarnej klasie sportów motorowych nie zdobył tylu tytułów drużynowych z rzędu. Podczas tych zwycięskich sezonów zespół zdobył 111 zwycięstw, 232 miejsca na podium, 118 pole position, 81 najszybszych okrążeń i 53 razy dwa razy ze 160 startów w wyścigu. Za tymi osiągnięciami stoi zespół ponad 900 profesjonalistów, w tym kilkuset wysoko wykwalifikowanych inżynierów. W centrach technologicznych zespołu w Brackley i Brixworth, na północny zachód od Londynu, projektuje, rozwija, produkuje, montuje i obsługuje zwycięskie samochody pilotowane przez Lewisa Hamiltona i George’a Russella na torach wyścigowych na całym świecie.

Aby uczcić to nowe przedsięwzięcie, oba samochody zespołu będą dumnie ozdobione logo IWC na aureoli samochodu wyścigowego W13 na Grand Prix Miami™.

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia © IWC Schaffhausen