Top
IWC MERCEDES-AMG PETRONAS FORMULA ONE TEAM

Hołd dla pracy zespołowej i wydajności

Z okazji inauguracji Grand Prix Miami?, IWC Schaffhausen i zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One? zaprezentowały pierwszy oficjalny zegarek zespołowy. Wykonany z lekkiego i wytrzymałego tytanu klasy 5 zegarek Pilot?s Watch Chronograph 41 Edition ?Mercedes-AMG Petronas Formula One? Team? ma czarną tarczę z nadrukiem i luminescencją w charakterystycznym dla zespołu kolorze zielonym Petronas. Zasilany przez mechanizm kalibru 69385 wyprodukowany przez IWC, chronograf jest wyposażony w dwa paski ze skóry cielęcej i gumy, które można szybko i łatwo wymienić dzięki zintegrowanemu systemowi EasX-CHANGE?. Zegarek drużynowy można kupić wyłącznie online na iwc.com.

IWC Schaffhausen jest oficjalnym partnerem inżynieryjnym zespołu Mercedes-AMG Petronas Formuły 1? od 2013 roku. Gdy elita sportów motorowych zbiera się na Florydzie na inauguracyjne Grand Prix w Miami?, dyrektor generalny IWC Chris Grainger-Herr i Mercedes-AMG Petronas F1? Szef zespołu i dyrektor generalny Toto Wolff ogłosili wynik swojej ostatniej współpracy: po raz pierwszy w długoletniej współpracy IWC opracowało oficjalny zegarek dla zespołu. Ten zegarek będzie nosił zespół, w tym projektanci, aerodynamicy, inżynierowie wyścigowi, stratedzy i mechanicy.

„Zarówno w zegarmistrzostwie, jak i wyścigach, chodzi o precyzję, kunszt i inżynierię wydajności. Ale to czynnik ludzki ? pasja, miłość i poświęcenie, które decydują o różnicy między dobrym a wielkim. Pojęcie to doskonale opisuje nasze wieloletnie partnerstwo z zespołem Mercedes-AMG Petronas Formuły 1? i świętujemy to partnerstwo, wprowadzając nowy zegarek zespołowy w Miami,”.

– Christoph Grainger-Herr, CEO of IWC Schaffhausen

Zegarek dla zespołu.

Toto Wolff, szef zespołu i dyrektor generalny zespołu Formuły 1 Mercedes-AMG Petronas, dodał: ?Cieszymy się, że możemy zaprezentować pierwszy oficjalny zegarek zespołowy, który opracowaliśmy wspólnie z IWC. Podkreśla ducha jedności i poczucie przynależności do naszego zespołu i jest świadectwem relacji, jaką zbudowaliśmy z IWC w ciągu ostatniej dekady. Nie mogę się doczekać zobaczenia zegarka noszonego przez członków zespołu przy torze w Miami w ten weekend?.

Pilot?s Watch Chronograph 41 Edition ?Mercedes-AMG Petronas Formula One? Team? (nr ref. IW388108) jest wykonany z lekkiego i niezwykle sztywnego tytanu klasy 5. Oferując najwyższy stosunek wytrzymałości do gęstości spośród wszystkich metali, tytan jest również szeroko stosowany w inżynierii motoryzacyjnej do produkcji części samochodowych narażonych na ogromne naprężenia, takich jak zawory silnika. Ponadto tytan jest również wysoce odporny na korozję. Po obróbce skrawaniem i piaskowaniu powierzchnia zachowuje atrakcyjny szarawy połysk. Czarna tarcza z nadrukiem i luminescencją w charakterystycznym dla zespołu odcieniu zieleni uzupełniają charakterystyczny projekt. Wyprodukowany przez IWC kaliber 69385, mechanizm chronografu w klasycznym kształcie koła kolumnowego, składający się z 231 pojedynczych części, jest widoczny przez tył z szafirowego szkła. Dwukierunkowy system nawijania zapadki zapewnia 46-godzinną rezerwę chodu.

Dwa paski zwiększające wszechstronność.

Chronograf jest dostarczany z dwoma różnymi paskami: jednym czarnym paskiem z wytłaczanej skóry cielęcej i jednym zielonym paskiem gumowym. Dzięki zintegrowanemu systemowi EasX-CHANGE? paski można szybko i łatwo wymienić jednym naciśnięciem przycisku bez dodatkowych narzędzi. Różne opcje paska i łatwa wymienność sprawiają, że Pilot?s Watch Chronograph 41 Edition ?Mercedes-AMG Petronas Formula One? Team? to w pełni wszechstronny zegarek sportowy.

Rekordy wysiłku zespołowego.

Zespół Mercedes-AMG Petronas Formula One? ma na swoim koncie osiem tytułów mistrzowskich zdobytych w sezonie 2014-2021, dzięki czemu jest rekordzistą w liczbie kolejnych tytułów konstruktorów. Żaden inny zespół w elitarnej klasie sportów motorowych nie zdobył tylu tytułów drużynowych z rzędu. Podczas tych zwycięskich sezonów zespół zdobył 111 zwycięstw, 232 miejsca na podium, 118 pole position, 81 najszybszych okrążeń i 53 razy dwa razy ze 160 startów w wyścigu. Za tymi osiągnięciami stoi zespół ponad 900 profesjonalistów, w tym kilkuset wysoko wykwalifikowanych inżynierów. W centrach technologicznych zespołu w Brackley i Brixworth, na północny zachód od Londynu, projektuje, rozwija, produkuje, montuje i obsługuje zwycięskie samochody pilotowane przez Lewisa Hamiltona i George’a Russella na torach wyścigowych na całym świecie.

Aby uczcić to nowe przedsięwzięcie, oba samochody zespołu będą dumnie ozdobione logo IWC na aureoli samochodu wyścigowego W13 na Grand Prix Miami?.

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia ? IWC Schaffhausen