Top

Vacheron Constantin Overseas Limited Editions „Everest”

Najbardziej sportowa kolekcja Vacheron Constantin otwiera się na nowe horyzonty estetyczne dzięki dwóm nowym wariantom: Overseas chronograph EverestOverseas dual timeEverestTe dwie numerowane 150-częściowe limitowane edycje są idealne do codziennego noszenia, jak również do najbardziej śmiałych wyczynów, czym świadczy amerykański odkrywca fotograf Cory Richards, który nosi wersję podwójnym czasem nakręcił model chronografem Kolorado.

Symbol odkrycia i otwartości na świat, kolekcja Overseas odkrywa nowe wyżyny elegancji i solidności dzięki dwóm modelom emanującym zdecydowanie sportowym temperamentem. Zainspirowane najwyższym szczytem świata, Overseas chronograf „Everest” i Overseas z podwójnym czasem „Everest” świętują przygodę i przekraczanie siebie. Ten sposób myślenia uosabia amerykański odkrywca i fotograf Cory Richards, jeden z talentów wybranych przez Vacherona Constantina do ucieleśnienia jednej z niewielu kampanii komunikacyjnych. W 2019 roku ten doświadczony alpinista podjął się trzeciego wejścia na „dach świata” północno-wschodnią granią – uważaną za najtrudniejszą i niebezpieczną trasę – z prototypem Overseas z podwójnym czasem, specjalnie opracowanym przez Vacherona Constantina na swoim nadgarstku. Ten wyjątkowy zegarek nadaje teraz swoje kody estetyczne dwóm nowym Overseas Limited Editions „Everest”, sfotografowanym z tej okazji przez samego Cory’ego Richardsa.

Nowe modele, z których wszystkie są rozpoznawalne dzięki słynnej sześciobocznej lunecie nawiązującej do krzyża maltańskiego, wyróżniają się mocnym i charakterystycznym stylem wyrażonym przez umiejętne połączenie materiałów, na przemian tytanu i stali. Obudowa, ramka, popychacze i osłony popychacza są wykonane z tytanu, lekkiego, wytrzymałego i odpornego na korozję metalu. Jedyne różnice to wykończenia: satynowo szczotkowane i polerowane dla obudowy; polerowane dla popychaczy; piaskowane koraliki do osłony lunety, korony i popychacza, odzwierciedlające ziarniste wykończenie tarczy. Antracytowe odcienie szarości kontrastują z lśniącym blaskiem pierścienia pierścienia ze stali nierdzewnej. Po stronie tarczy te zegarki wybierają elegancko ziarniste wykończenie z jaskrawymi pomarańczowymi akcentami, dynamicznym kolorem dopasowanym do odcienia szwów na pasku Cordura® z nubukową wyściółką z cielęcej skóry, zapewniając mieszankę solidności i miękkości na nadgarstku. Aby zapewnić ich wszechstronną elegancję, oba modele są wyposażone w system wymiennych pasków z kolekcji Overseas. Ta genialna koncepcja umożliwia beznarzędziową wymianę paska Cordura® na gumowe paski dostarczane z zegarkami, dopasowując w ten sposób styl do nastroju i okazji.

Overseas chronograph “Everest”.

Lekki i wszechstronny zegarek Overseas „Everest” stawia na komplikacje zegarmistrzowskie, bardzo cenione przez entuzjastów sportu i miłośników aktywności na świeżym powietrzu, oferując funkcje chronografu. Ta limitowana, 150-częściowa edycja sprawdzi się zarówno w przygodach, jak i codziennych wyzwaniach. Jego 42,5-milimetrowa koperta ma kontrastujące połączenie tytanu i stali nierdzewnej, a harmonijna kompozycja tarczy zapewnia optymalną czytelność wskazań chronografu, szczególnie dzięki jasnopomarańczowemu kolorowi centralnej wskazówki chronografu.

Stale bijący czas za kulisami dzięki samonakręcającemu się kaliberowi 5200/2. Ten wewnętrzny mechanizm z dwiema lufami jest wyposażony w koło kolumnowe, które koordynuje operacje uruchamiania, zatrzymywania i resetowania funkcji chronografu. Ten dokładny i niezawodny mechanizm posiada również pionowe sprzęgło, które zapobiega potencjalnemu zacinaniu się dłoni podczas uruchamiania chronografu. Parametry techniczne uzupełniają szczególnie współczesna estetyka. Powłoka NAC na płycie bazowej nawiązuje do odcieni szarości antracytu tego modelu, podczas gdy na oscylującym 22-karatowym różowym złocie widnieje grawer Mount „Everest” na podstawie zdjęcia wykonanego przez Cory’ego Richardsa podczas jednej z jego wypraw na szczyt Himalajów.

Overseas dual time – “Everest”.

Na dokładnym skrzyżowaniu wydajności i stylu zegarek Overseas z podwójnym czasem „Everest” jest zaproszeniem do otwartej podróży. Bezpośrednio zainspirowany prototypem zbudowanym, aby towarzyszyć Cory’emu Richardsowi podczas jego ostatniego wejścia na „dach świata”, ten zegarek, wydany w limitowanej edycji 150 sztuk, zapewnia wszystkie funkcje przydatne globtroterom i doświadczonym odkrywcom.

W sercu 41-milimetrowej koperty, wyrzeźbionej z połączenia tytanu i stali nierdzewnej, zegarek Overseas z podwójnym czasem „Everest” został wyposażony w wewnętrzny, samonakręcający się mechanizm 5110 DT/2, który umożliwia jednoczesne odczytywanie dwóch stref czasowych. Oprócz klasycznych wskazań czasu lokalnego, czwarta pomarańczowa wskazówka zakończona strzałką wyświetla oryginalny czas (domowy) w połączeniu ze wskaźnikiem dnia i nocy w dopasowanym kolorze. Wskaźnik daty na godzinie 6 jest zsynchronizowany z czasem lokalnym, który można regulować za pomocą dedykowanego przycisku. Dwie strefy czasowe na godzinie 12 można skorygować, obracając koronkę w dowolnym kierunku. Widoczny przez dekiel z szafirowego kryształu, antracytowa powłoka NAC na płycie bazowej nadaje mechanizmowi zdecydowanie współczesny charakter. Charakterystyczny akcent dla tego modelu, 22-karatowe różowe złoto jest ozdobione grawerunkiem Mount Everest inspirowanym fotografią wykonaną przez Cory’ego Richardsa.

Więcej na temat marki Vacheron Constantin: vacheron-constantin.com

Zdjęcia © Vacheron Constantin