Top

Nowa kolekcja Nobonobo – Tomasz Rygalik

Najnowsza kolekcja mebli Nobonobo to dzieło znanego projektanta oraz dyrektora artystycznego marki, Tomka Rygalika. Innowacyjne modele łączą w sobie retro wzornictwo oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne, a także przykuwającą wzrok estetykę i niezwykłą funkcjonalność.

Zaprezentowany w marcu tego roku komplet mebli to pięć doskonale uzupełniających się elementów, które pozwalają na tworzenie wielu różnych zestawów dostosowanych do potrzeb użytkownika. Zarówno sofy Raksa, jak i Wadi mają charakter modułowy, co oznacza, że można je dopasować do dowolnej przestrzeni, z dokładnością do dwudziestu centymetrów. Żaden element nie jest przypadkowy – kolekcja została stworzona przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych i jest nastawiona przede wszystkim na funkcjonalność. Co oczywiście nie wyklucza przykuwającego wzrok, oryginalnego designu.

Połączenie tradycji i nowoczesności

Tworząc poszczególne projekty, Tomek Rygalik inspirował się trendami aranżacyjnymi z lat 70. ubiegłego wieku. Jego pomysły są z jednej strony bardzo współczesne i nietuzinkowe, a z drugiej odwołują się do ponadczasowej elegancji i sprawdzonych motywów, dzięki czemu sprawdzają się we wnętrzach w rozmaitych stylach oraz służą przez lata, nie tracąc na aktualności. Stonowana kolorystyka dodaje aranżacji ciepła, przytulności i harmonii.

Marce Nobonobo udało się coś niezwykłego: choć ich meble mają stonowany, stosunkowo prosty design, jednocześnie są bardzo unikalne i trudne do pomylenia z jakimikolwiek innymi. Zwłaszcza elementy wypoczynkowe Wadi (sofa, fotel oraz pufa), złożone z bardzo wąskich modułów, przyciągają wzrok, nie pozostawiając nikogo obojętnym. Charakterystyczna forma sprawia, że meble pasują zarówno do przestronnych salonów, jak i ciasnych kawalerek. Dają możliwość stworzenia wyjątkowego kompletu niemal „szytego na miarę”, który odpowie na indywidualne upodobania estetyczne, potrzeby oraz możliwości lokalowe nabywcy. W dodatku komponenty można ponownie przetwarzać, tworząc coraz to nowe aranżacje przestrzeni mieszkalnej.

Mieszkanie w wersji premium

Od początku swojej działalności firma Nobonobo kładzie nacisk na funkcjonalność oraz możliwość personalizacji. Materiały wykorzystywane do produkcji mebli pochodzą z certyfikowanych źródeł i w miarę możliwości są pozyskiwane lokalnie. Pokrowce elementów tapicerowanych są miękkie i przyjemne w dotyku, a na dodatek można je samodzielnie zdejmować i prać, co znacznie ułatwia utrzymanie wystroju w czystości oraz pozwala dłużej cieszyć się jego nienagannym wyglądem.

Podobna praktyczność dotyczy okrągłych stolików Oo oraz Nato. Miękkie linie oraz pojedyncze nóżki gwarantują komfortowe, swobodne użytkowanie. Stoły kawowe można nasuwać na siedziska sof i foteli, dostosowując ich układ do aktualnych potrzeb. Umiejscowienie blatów jest kompatybilne z wysokością mebli wypoczynkowych, co czyni je doskonałym miejscem na szklankę, filiżankę, książkę czy laptop.

Nie da się ukryć, że najnowsze produkty Nobonobo idealnie odpowiadają na potrzeby współczesnych konsumentów, stanowiąc połączenie oryginalnego stylu, wysokiej jakości oraz szerokiego spektrum zastosowań. Nic więc dziwnego, że niecały miesiąc po premierze projekt Wadi został uhonorowany nagrodą w prestiżowym plebiscycie Must Have 2020 organizowanym przez Łódź Design Festival.

Do grona niezwykłych lustrzanych obiektów należy również Nukleus, lustro- rzeźba, dominanta, która nikogo nie zostawia obojętnym zwłaszcza, gdy występuje w zjawiskowych, gradientowych wybarwieniach lub gdy jest podwieszona pod sufitem i jak kwiat otwiera się lub zamyka za sprawą odpowiednich systemów.

Więcej na temat marki Nobonobo: nobonobo.pl

Zdjęcia © Nobonobo