Top

IWC Schaffhausen – edycja specjalna Laureus

Marka IWC Schaffhausen zaprezentowała zegarek Pilot?s Watch Automatic Edition ?Laureus Sport for Good?. Zegarek to 15 edycja specjalna, którą szwajcarski producent luksusowych zegarków stworzył w celu wsparcia pracy Laureus Sport for Good. Po raz pierwszy twarda i odporna na zarysowania niebieska ceramiczna koperta uzupełnia tarczę w znaku firmowym Laureus blue. Na deklu wygrawerowany jest zwycięski konkurs rysunkowy, który IWC organizuje co roku w ramach wszystkich programów Laureus Sport for Good na całym świecie.

?Sport ma moc zmieniania świata?. Praca Laureus Sport for Good jest zgodna z tą potężną zasadą przewodnią ustanowioną przez założyciela firmy Laureus, Nelsona Mandelę. Obecnie fundacja wspiera ponad 250 programów w ponad 50 krajach na całym świecie, wykorzystując sport do zmiany życia dzieci i młodzieży oraz zakończenia przemocy, dyskryminacji i niekorzystnej sytuacji. Od 2006 roku IWC co roku wydaje specjalną edycję zegarka na cześć Laureus Sport for Good.

Pilot?s Watch Automatic Edition ?Laureus Sport for Good? (nr ref. IW328101) to 15 edycja specjalna Laureus. Po raz pierwszy zastosowano w nim ekskluzywną nowość: oprócz tarczy w kolorze niebieskim Laureus po raz pierwszy zastosowano niebieską ceramiczną kopertę. Ciemnoniebieski odcień ceramiki jest wynikiem złożonego procesu produkcyjnego. Sproszkowany tlenek cyrkonu jest mieszany z innymi tlenkami metali, formowany, a następnie spiekany w piecu. Ceramika kolorowa stawia niezwykle wysokie wymagania co do jakości i czystości surowców. Na niebieskiej tarczy zaprojektowanej tak, aby naśladować instrument w kokpicie, czas można odczytać na pierwszy rzut oka. Dzięki powłoce luminescencyjnej jest to możliwe nawet w nocy. Precyzyjną prędkość zapewnia mechanizm kalibru 32111 wyprodukowany przez IWC. Dzięki ulepszonej konstrukcji lufy sprężyna główna może utrzymać imponującą pięciodniową rezerwę chodu. Wewnętrzna klatka z miękkiego żelaza skutecznie chroni ruch przed działaniem pól magnetycznych. Limitowany do 750 sztuk, sportowy zegarek dla pilotów jest wyposażony w niebieski gumowy pasek z tekstylną wkładką.

Zgodnie z wieloletnią tradycją edycji specjalnych Laureus, na tylnej części koperty znajduje się specjalna atrakcja: tytanowy dekiel jest wygrawerowany zwycięskim projektem z konkursu rysunkowego, który IWC organizuje co roku w ramach wszystkich programów wspieranych przez Laureus Sport for Good. Została stworzona przez 12-letnią Melissę Mejía Castilla z Kolumbii i nosi tytuł ?Vivir en Armonía? (Życie w pokoju). Melissa uczestniczy w zajęciach organizowanych przez Fundación Colombianitos ? organizację, która między innymi promuje równość płci poprzez sport. Pilot?s Watch Automatic Edition ?Laureus Sport for Good? jest dostępny natychmiast w butikach IWC, autoryzowanych partnerach detalicznych lub w Internecie na IWC.com. Ponadto zegarek kwalifikuje się do rejestracji w programie opieki My IWC i może skorzystać z 6-letniego przedłużenia standardowej 2-letniej międzynarodowej ograniczonej gwarancji.

Laureus sport na dobre.

Laureus Sport for Good został zainspirowany słowami swojego patrona założyciela, Nelsona Mandeli, który podczas pierwszej w historii Laureus Awards w 2000 roku powiedział: ?Sport ma moc zmieniania świata?. Laureus Sport for Good wykorzystuje siłę sportu, aby położyć kres przemocy, dyskryminacji i niekorzystnej sytuacji. Od 2000 roku Laureus dotarł i pomógł zmienić życie ponad sześciu milionów dzieci i młodzieży. Laureus Sport for Good obsługuje obecnie ponad 250 programów w ponad 50 krajach, które wykorzystują siłę sportu do zmieniania życia.

Praca Laureus Sport for Good ma na celu rozwiązanie sześciu kluczowych problemów społecznych zidentyfikowanych przez ONZ, które dotykają młodych ludzi na całym świecie:

Zdrowie: poprawa samopoczucia psychicznego i zachęcanie do zmiany zdrowego zachowania

Edukacja: Zwiększony dostęp do edukacji i jej ukończenie

Kobiety i dziewczęta: promowanie równości i bezpieczeństwa

Zatrudnienie: rozwijanie umiejętności i tworzenie ścieżek do zatrudnienia

Społeczeństwo integracyjne: tworzenie społeczności uwzględniających różnice etniczne, kulturowe i fizyczne

Pokojowe społeczeństwo: rozwiązywanie konfliktów, promowanie budowania pokoju w społeczności i tworzenie bezpiecznych przestrzeni

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia ? IWC Schaffhausen