Top

IWC wprowadza na rynek ceramiczne chronografy

2

IWC Schaffhausen wprowadza na rynek trzy nowe chronografy w swojej kolekcji zegarków Pilot’s Watches. Nowe modele ceramiczne są bezpośrednio inspirowane zegarkami, które marka stworzyła w ramach swojego programu wojskowego we współpracy z wybranymi eskadrami Marynarki Wojennej USA. Edycje chronografu zegarków pilota „Royal Maces”, „Tophatters” i „Blue Angels®” mają na tarczy odpowiednią naszywkę eskadry i przyciągające wzrok detale w odpowiedniej kolorystyce.

Odkąd IWC opracowało pierwszy zegarek pilota 85 lat temu, firma prowadzi dogłębny dialog z pilotami, aby dokładnie zrozumieć ich specyficzne potrzeby i wymagania. Ta wymiana była szczególnie istotna dla rozwoju zegarków serwisowych marki Mil-Spec, takich jak Mark 11 dla brytyjskich Royal Air Force. Dziś IWC kontynuuje ten dialog w ramach swojego programu wojskowego, który wyłonił się z partnerstwa marki z marynarką wojenną USA. Od 2018 roku IWC posiada licencję na pracę nad zegarkami dla całych jednostek lotniczych US Navy i Marine Corps, w tym Blue Angels® oraz 247 aktywnych i 100 nieaktywnych eskadr. Od tego czasu IWC współpracowało z kilkunastoma eskadrami, aby stworzyć specjalne edycje, które są dostępne wyłącznie dla obecnych i byłych członków.

„Program wojskowy IWC jest dla naszych inżynierów i projektantów ważną platformą do wymiany pomysłów z elitarnymi pilotami z marynarki wojennej USA i innych sił zbrojnych na całym świecie. Piloci ci codziennie testują nasze zegarki w trudnych warunkach kokpitu odrzutowego. Ich opinie są dla nas bezcenne nie tylko w poprawie jakości i trwałości naszych zegarków, ale także w tworzeniu unikalnych i atrakcyjnych projektów.”

Christoph Grainger-Herr, dyrektor generalny IWC Schaffhausen

Teraz IWC wypuszcza trzy nowe chronografy w swojej kolekcji Pilot’s Watches, które są bezpośrednio inspirowane współpracą marki z eskadrami Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, co oznacza, że ​​po raz pierwszy te projekty są dostępne dla osób niebędących pilotami. Roczna produkcja tych chronografów będzie ograniczona do 500 sztuk każdy.

Strike Fighter Squadron 27, znany jako „Royal Maces”, stacjonuje w Marine Corps Air Station Iwakuni w Japonii i wchodzi w skład Carrier Air Wing 5. Pilot’s Watch Chronograph Edition „Royal Maces” (nr ref. IW389107) jest inspirowany edycja ekskluzywna dla wojska IWC opracowała z członkami eskadry. Chronograf wyposażony jest w czarną ceramiczną kopertę z tlenku cyrkonu. Popychacze i korona wykonane są z Ceratanium®. Tarcza ma naszywkę „Maces” na godzinie 6, a także ma żółtą datę. Żółte szwy na pasku, końcówka wskazówki sekundnika chronografu i mała sekunda dodają detali w charakterystycznym dla marki kolorze „Maces”. Dekiel jest wykonany z tytanu klasy 5 i ozdobiony grawerunkiem odrzutowca F/A-18E Super Hornet eskadry obok oficjalnego oznaczenia eskadry „VFA-27”.

Naval Air Station Lemoore w Kalifornii jest bazą macierzystą 14 Eskadry Myśliwskiej Strike Fighter, nazywanej „Tophatters”. Po utworzeniu w 1919 roku VFA-14 jest najstarszą aktywną eskadrą Marynarki Wojennej. Zegarek Pilot’s Watch Chronograph Edition „Tophatters” (nr ref. IW389108) ma kopertę wykonaną z czarnej ceramiki z tlenku cyrkonu. Popychacze chronografu i koronka są produkowane z Ceratanium®. Opracowany przez IWC materiał jest tak lekki i wytrzymały jak tytan, a jednocześnie podobnie twardy i odporny na zarysowania jak ceramika. Naszywka eskadry z klasycznym cylindrem znajduje się na godzinie 6 na tarczy i wygrawerowana na tytanowym deklu. Wskaźnik daty, końcówka wskazówki sekundnika chronografu, mała sekunda i szwy na czarnym pasku ze skóry cielęcej dodają więcej szczegółów w charakterystycznej czerwieni eskadry.

Założona w 1946 r. eskadra demonstracyjna marynarki wojennej „Blue Angels®” składa się obecnie ze 141 członków marynarki wojennej i piechoty morskiej. Pilot’s Watch Chronograph Edition „Blue Angels®” (nr ref. IW389109) to trzeci zegarek, który wyłonił się z umowy licencyjnej IWC. Zainspirowany ekskluzywnym dla wojska zegarkiem opracowanym z członkami Blue Angels w Pensacola, chronograf wyposażony jest w niebieską ceramiczną kopertę. Jasnoniebieski kolor jest wynikiem mieszania tlenku cyrkonu z innymi tlenkami metali. Również tutaj przyciski chronografu i koronka są wykonane z opracowanego przez IWC Ceratanium®. Kultowy herb „Blue Angels®” ze złotymi skrzydłami marynarki wojennej USA znajduje się na godzinie 6 na tarczy; charakterystyczny napis wygrawerowany na tytanowym deklu. Żółte szczegóły zapewnia wskazówka sekundowa chronografu, mała sekunda i wskaźnik daty dziennej na godzinie 3. Ten zegarek jest wyposażony w niebieski gumowy pasek z tekstylną wkładką.

Wyprodukowany przez IWC kaliber 69380 napędza nowe chronografy. Składający się z 231 pojedynczych części, ten mechaniczny mechanizm chronografu został zaprojektowany z naciskiem na wytrzymałość, niezawodność i precyzję. Pokrętło kolumnowe steruje funkcją stopera. Dwukierunkowy system naciągu zapadki zasila mechanizm energią, budując rezerwę chodu wynoszącą 46 godzin. Zegarki mają również wewnętrzną obudowę z miękkiego żelaza, która skutecznie chroni mechanizm przed działaniem pól magnetycznych. Szyby przednie są specjalnie zabezpieczone, aby uniknąć przesunięcia w przypadku nagłych spadków ciśnienia powietrza.

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com