Top
IWC Big Pilot Chronograph

IWC Big Pilot z funkcją chronografu

Marka IWC Schaffhausen zaprezentowała Big Pilot’s Watch Monopusher Edition „Le Petit Prince”, pierwszy Big Pilot’s Watch z funkcją chronografu. Mechaniczny stoper jest sterowany za pomocą jednego przycisku, który jest pięknie zintegrowany z charakterystyczną stożkową koronką. Limitowana do 500 sztuk edycja „Le Petit Prince” ma charakterystyczny ciemnoniebieski cyferblat i kopertę ze stali nierdzewnej.

Chronografy to podstawowa kompetencja IWC. Mechaniczny stoper jest również ostoją w kolekcji Pilot’s Watches marki. Teraz szwajcarski producent luksusowych zegarków po raz pierwszy łączy swój najbardziej kultowy zegarek lotniczy z funkcją chronografu.

IWC Big Pilot Chronograph

„IWC zawsze stawiało czoła wyzwaniom inżynieryjnym i szukało technicznie eleganckich rozwiązań. Od jakiegoś czasu wpadliśmy na pomysł, aby zaprezentować Big Pilot’s Watch z funkcją chronografu. Trudno jednak wyobrazić sobie niepowtarzalny design z dużą kopertą i stożkową koronką z dwoma przyciskami chronografu z boku koperty. Dlatego wpadliśmy na zaskakujący i jednocześnie logiczny pomysł zintegrowania chronografu monopusher”.

– wyjaśnia Christian Knoop, Creative Director IWC Schaffhausen

Pierwsze wspólne projekty.

Chronograf monopusher jest sterowany za pomocą jednego przycisku zintegrowanego z koronką, dzięki czemu jest wyjątkowo przyjazny dla użytkownika i praktyczny. Po jednokrotnym naciśnięciu przycisku rozpoczyna się nowy pomiar czasu. Ponowne naciśnięcie przycisku zatrzymuje odliczanie. Czasy zatrzymania do jednej godziny są wyświetlane na liczniku o godzinie 12. Trzecie naciśnięcie przycisku powoduje wyzerowanie chronografu.

Zgodnie z tradycją specjalnych edycji IWC na cześć światowej sławy powieści Antoine de Saint-Exupéry, Big Pilot’s Watch Monopusher Edition „Le Petit Prince” ma charakterystyczną ciemnoniebieską tarczę typu sunburst. Całość uzupełnia koperta ze stali nierdzewnej i rodowane wskazówki. Dodatkowo wskazówki, indeksy i naniesione cyfry zostały pokryte świecącym materiałem, aby tarcza była łatwiejsza do odczytania w nocy.

Wyprodukowany przez IWC kaliber 59365 jest jednym z trzech wewnętrznych mechanizmów chronografu IWC. Oprócz mechanizmów z rodzin kalibrów 69000 i 89000, podkreśla on wszechstronne doświadczenie zdobyte przez IWC w projektowaniu i produkcji chronografów. Ponadto jest to również jedyny w tej marce mechanizm chronografu nakręcany ręcznie: 70 obrotów koronki wystarczy, aby zbudować maksymalną rezerwę chodu wynoszącą osiem dni. Wskaźnik rezerwy chodu z tyłu mechanizmu, widoczny przez dekiel ze szkła szafirowego, pokazuje energię pozostałą w sprężynie głównej.

Wyposażony w brązowy pasek ze skóry cielęcej ze składanym zapięciem, Big Pilot’s Watch Monopusher Edition „Le Petit Prince” jest dostępny w butikach IWC, u autoryzowanych partnerów detalicznych lub w Internecie na IWC.com. Ponadto zegarek kwalifikuje się do rejestracji w programie opieki My IWC i może skorzystać z 6-letniego przedłużenia standardowej 2-letniej międzynarodowej ograniczonej gwarancji.

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia © IWC Schaffhausen