Top
IWC Gisele

Inżynieria ponad czasem

IWC Schaffhausen publikuje dziś czwarte wydanie raportu zrównoważonego rozwoju. Raport zawiera przedmowę ekologa i supermodelki Gisele Bündchen, nowo mianowanej konsultantki ds. projektów środowiskowych i społecznych IWC. Raport nie tylko przedstawia postępy szwajcarskiego producenta luksusowych zegarków w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju na 2022 r. , ale także przedstawia ambitną mapę drogową firmy i nowy motyw przewodni ?Inżynieria ponad czasem?.

Wspólny cel: współpraca z Gisele Bündchen.

IWC wita ekologa i supermodelkę Gisele Bündchen jako pierwszego w historii doradcę marki ds. projektów środowiskowych i społecznych. Od 2009 roku Gisele pełni funkcję Ambasadora Dobrej Woli Programu Środowiskowego Organizacji Narodów Zjednoczonych, angażując się w sprawy promujące bioróżnorodność i dziką przyrodę. Została uhonorowana przez Harvard University i UCLA za wieloletnie zaangażowanie w kwestie ochrony środowiska.

Kiedy IWC przeprowadziło analizę istotności swojego najnowszego raportu, zidentyfikowali bioróżnorodność i społeczności jako dwa kluczowe obszary w celu przyspieszenia ich wysiłków. Gisele wniesie swoje doświadczenie z tymi przyczynami i swoją pasję do ochrony planety do projektów zrównoważonego rozwoju IWC. Będzie również wspierać szwajcarskiego producenta luksusowych zegarków, identyfikując inicjatywy, nad którymi będzie pracować w przyszłości. Komentując partnerstwo z IWC, Gisele stwierdziła:

?Cieszę się, że mogę współpracować z IWC w naszym wspólnym celu, jakim jest ochrona naszej planety. Nasze podróże po zrównoważonym rozwoju rozpoczęły się od uświadomienia sobie, że mamy obowiązek robić więcej. Że możemy wykorzystać nasze głosy i wpływy, aby wywrzeć pozytywny wpływ na środowisko i społeczeństwo. Nie mogę się doczekać współpracy z IWC, aby pomóc zostawić lepszą przyszłość przyszłym pokoleniom?.

?Dzięki Gisele mamy kogoś, kto podziela nasz cel i determinację, aby wpłynąć na rzeczywiste zmiany w środowisku i społeczeństwie. Jesteśmy zaszczyceni, że mamy ją na pokładzie, kontynuując naszą podróż do zrównoważonego rozwoju. My w IWC zawsze trzymaliśmy się najwyższych standardów, jeśli chodzi o odgrywanie naszej roli w zachowaniu świata dla przyszłych pokoleń. Doświadczenie, zaangażowanie i globalny zasięg Gisele pomogą nam otworzyć nowe możliwości pozytywnego wpływania na środowisko i społeczności na całym świecie?.

Franziska Gsell, dyrektor ds. marketingu IWC Schaffhausen

Postęp w zakresie celów zrównoważonego rozwoju IWC na 2022 r.

IWC rozpoczęło swoją podróż na rzecz zrównoważonego rozwoju ponad dekadę temu, a precyzja, pasja i wytrwałość, które są związane z ich zegarmistrzostwem, pomagają napędzać ich wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju. Zegarki produkowane przez IWC są domyślnie ekologiczne, cenione i przekazywane następnej generacji. W 2020 roku firma wyznaczyła dziewięć celów do osiągnięcia do 2022 roku. Pomimo pandemii osiągnęli wiele swoich celów i poczynili znaczne postępy w innych.

  • Osiągnięto certyfikację RJC Chain of Custody (CoC) komponentów zegarków: dobrowolny standard, który poświadcza, że ??złoto i platyna używane w ich łańcuchu dostaw są identyfikowalne i pozyskiwane w sposób odpowiedzialny;
  • Przejście na globalny zakup 100% energii odnawialnej;
  • Utrzymanie certyfikatu ?Great Place to Work??;
  • Uzyskanie certyfikatu RÓWNE PŁACE w Szwajcarii;
  • Opracowanie i pilotowanie planu zrównoważonych wydarzeń.

IWC jest na dobrej drodze, aby do końca 2022 r. osiągnąć następujące wyniki:

  • Stopniowe wycofywanie zakupów produktów leśnych nie posiadających certyfikatu FSC (Forest Stewardship Council) (np. papier, tektura, drewno, meble);
  • Podwojenie rocznych godzin wolontariatu korporacyjnego IWC w porównaniu z poziomem odniesienia w 2020 r.;
  • Podwojenie liczby kobiet na stanowiskach kierowniczych w porównaniu z poziomem z 2017 r.

W innych kluczowych wydarzeniach od 2020 r. w IWC:

  • Wprowadzono na rynek taśmy TimberTex? w 2021 r.: produkowane we Włoszech, taśmy te wykorzystują 80% włókien pochodzenia roślinnego, pozyskiwanych w sposób zrównoważony z europejskich lasów;
  • Wyeliminowano tworzywa sztuczne jednorazowego użytku w ich siedzibach i butikach;
  • Kontynuowano współpracę z organizacjami na całym świecie, takimi jak Laureus Sport for Good i Save the Children, aby napędzać zmiany społeczne.

?Nadal idziemy naprzód w naszej podróży do zrównoważonego rozwoju, zawsze kwestionując, co jeszcze możemy zrobić w zakresie innowacji materiałowych, zużycia energii i wpływu na społeczeństwo, aby być jeszcze bardziej zrównoważonym. Doskonale rozumiemy naszą odpowiedzialność za zmniejszenie naszego wpływu na środowisko, pracę na rzecz bardziej sprawiedliwego społeczeństwa i pokazanie, że luksus nie musi oznaczać nadmiaru. Nie bądź przesadny?.

Franziska Gsell, dyrektor ds. marketingu IWC Schaffhausen

Franziska Gsell

MiraTex? – przełomowa roślinna alternatywa dla skóry.

Po wprowadzeniu papierowych taśm TimberTex w 2021 r. IWC z dumą ogłasza wprowadzenie na rynek swoich rewolucyjnych taśm MiraTex ?, pierwszych na rynku. Paski IWC MiraTex ? są wykonane z MIRUM?, biologicznego, wolnego od plastiku, okrągłego materiału, który spełnia rygorystyczne standardy IWC dotyczące trwałości, elastyczności i estetycznego piękna.

MiraTex?, będący połączeniem cudu i tekstyliów, został zaprojektowany w ścisłej współpracy z Natural Fibre Welding (NFW), firmą zajmującą się innowacją materiałową. Składający się z roślin i minerałów, w tym kauczuku naturalnego z certyfikatem FSC, wypełniaczy, w tym proszku korkowego i mineralnych barwników, MIRUM? firmy NFW nie zawiera żadnych produktów petrochemicznych ani tworzyw sztucznych. Eliminując proces garbowania, produkcja MIRUM? jest znacznie mniej zasobochłonna w produkcji niż skóra zwierzęca i syntetyczna, dzięki czemu ma niski ślad węglowy. MIRUM? nadaje się również w 100% do recyklingu i jest okrągły.

IWC sustainability

Inżynieria ponad czasem.

Raport o zrównoważonym rozwoju IWC 2022 jest częścią nieustających wysiłków firmy, aby zachować pełną przejrzystość w zakresie postępów w osiąganiu celów zrównoważonego rozwoju.

?Zrównoważony rozwój przenika całą naszą działalność ? we wszystkich działach, na wszystkich poziomach. Motywuje nas do mądrzejszego myślenia, wprowadzania innowacji i wykorzystywania możliwości, jakie stwarza bardziej odpowiedzialna firma. Ten raport na temat zrównoważonego rozwoju pokazuje nasze zaangażowanie w bycie przejrzystym i zrównoważonym. Bez skrupułów i bez wyjątków.?

– Christoph Grainger-Herr, dyrektor generalny IWC Schaffhausen

Chris Grainger Herr

Aby jeszcze bardziej zwiększyć przejrzystość i regularnie angażować interesariuszy w ich podróż, IWC ogłosiło coroczną, a nie dwuletnią kadencję dla Raportu. Tegoroczna edycja stanowi aktualizację trwającej podróży IWC do zrównoważonego rozwoju, opartej na nowym celu ?Inżynieria poza czasem?, podtrzymywanym przez filary Przejrzystości, Odpowiedzialności i Okrężności.

 

PRZEJRZYSTOŚĆ – Inżynieria poza percepcją

 

Ten filar pokazuje przekonanie IWC, że otwarty i uczciwy dialog ze wszystkimi interesariuszami pozwala firmie zobaczyć, na czym stoi, gdzie może się poprawić i jakie cele muszą wyznaczyć, aby kontynuować swoją podróż. Potwierdza to ich zaangażowanie w sprawozdawczość roczną, partnerstwa z wiarygodnymi firmami i stowarzyszeniami oraz przestrzeganie uznanych międzynarodowych standardów.

 

CYRKULARNOŚĆ – Inżynieria poza precyzją

 

Ten filar pokazuje długowieczność zegarków IWC, które mają ponadczasowy styl i funkcjonalność i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. IWC konserwuje każdy zegarek wyprodukowany w Schaffhausen tak długo, jak ktoś lubi go nosić. Podkreśla to ich zaangażowanie w dożywotnią obsługę ich zegarków, nawet w przypadku elementów zabytkowych, wykorzystanie stali i złota z recyklingu oraz możliwość ponownego użycia ich produktów i opakowań.

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ – Inżynieria poza zrównoważonym rozwojem

 

Ten filar odzwierciedla fakt, że IWC tworzy produkt, który jest z natury wieczny. Wytwarzanie zegarków w sposób jak najbardziej odpowiedzialny inspiruje ich do przekraczania i realizacji jeszcze bardziej ambitnych celów. Jest to poparte zobowiązaniem firmy do identyfikowalnego pozyskiwania, redukcji śladu węglowego i inwestycji w projekty bioróżnorodności.

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia ? IWC Schaffhausen