Top
Kosaty

Małe dzieła sztuki kaletniczej

Kosaty to odpowiedź na potrzeby osób, które doceniają klasyczną formę i rzemiosło oparte na nienagannych i dopracowanych detalach.

Kolekcja to silnie inspirowana sztuką podróż. Podróż przez życie torebek, od pierwszych cięć krojczego, przez ostatnie szwy i nity kaletnika, aż po przeistoczenie się z bezkształtnej i zwyczajnej masy skór, nici i farb, w piękny, subtelny i uchwytny kształt. W swojej ostatecznej formie torebka nabiera duszy, własnego niezależnego charakteru. Ten proces to jak przejście sfery profanum, czyli tego co ziemskie, do eterycznego i nieuchwytnego sacrum. Dokładnie tak, jak wielcy malarze oddawali piękno swych muz, przydając im boskości, tak kaletnicy sprawiają, że ręcznie tworzone torebki stają się jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i w każdym calu doskonałe.

Wszystkie torebki szyte są od podstaw w polskim zakładzie kaletniczym, z komponentów sprowadzonych z Włoch. Wszystkie procesy produkcji odbywają się z troską o środowisko naturalne.

Kosaty

List od założycielki marki Kosaty:

„Dzień dobry nazywam się Alicja Kosaty. Mam nadzieję, że wchodząc do sklepu mojego butiku online widzisz to, co chciałam Ci pokazać: współczesną markę torebek i akcesoriów skórzanych stworzoną przez projektantkę z pasją. Włożyłam dużo pracy w to, by powstało
miejsce z produktami wysokiej jakości, które są projektowane i szyte w Polsce z doskonałych materiałów. Brand etyczny, transparenty, szyjący limitowane kolekcje z poszanowaniem tradycji kaletniczych. Markę podążającą drogą zrównoważonego rozwoju, ekskluzywną, ale dostępną.

Projektując moje torebki, zawsze myślę o tych, które będą je nosić. O ich życiu i wspomnieniach, które będą gromadzić z torebkami na ramieniu, pod ręką lub w dłoni. O tym, ile jeszcze może się w ich życiu wydarzyć i jak będą odczuwały upływ czasu.
Dlatego sięgam po najlepszą, włoską skórę, która jest nie tylko wytrzymała, ale pięknie się starzeje. Jej faktura doskonale chłonie wspomnienia: obrona pracy magisterskiej, pierwsza praca, pierwszy duży projekt i ważne spotkanie z klientem, pierwsza randka i ostatnia przed ślubem, pierwsza ciąża
„.

„Chcę, by torebki towarzyszyły Wam w najważniejszych momentach życia. Wtedy gdy chcecie wyglądać zjawiskowo i zawojować świat oraz wtedy, gdy potrzebujecie motywacji do działania i zastrzyku pewności siebie. Chcę, aby moje produkty stały się nośnikami Waszych historii, aby ich idealnie miękka skóra kryła w sobie piękną tajemnicę: nosiła ślady Waszych emocji, a znajomy zapach wnętrza powodował przyspieszone bicie serca. Jednocześnie pragnę, abyście pewnego dnia, gdy uznacie, że się zmieniłyście, że teraz Wasze życie ma inną dynamikę, zapakowały torebkę w piękny papier i odłożyły do walizki, gdzie poczeka na kolejną właścicielkę.

Markę Kosaty sygnuję własnym nazwiskiem, bo mogę się pod nią podpisać”.

Zdjęcia ? Kosaty