Top
Panthere de Cartier

Torebka Panth?re de Cartier

Torebka Panthere de Cartier – trapezoidalny kształt, drobnoziarnista skóra i klejnotowe zapięcie nawiązują do oryginalnego i twórczego dziedzictwa Jeanne Toussaint. Jako pierwsza przyjęła panterę jako swój podpis, gdy była dyrektorem kreatywnym w Cartier w latach 40. XX wieku. Stworzyła rzeźbiarską panterę, dumną i magnetyczną, która stała się symbolem biżuterii Cartier.

Potężny symbol stylu

Pantera odcisnęła swoje piętno na najnowszej torbie Cartier. Jej podpis jest absolutny. To, co widzimy od razu, to cenne czarne, nakrapiane zapięcie, które przykuwa naszą uwagę, a następnie to, czego nie widzimy – niezauważalny koci ruch, bardzo delikatne pofałdowanie wzdłuż klapy.

Wszystko jest uporządkowane: kształt, uchwyty, wstawki. To minimalistyczne podejście służy jako wizytówka dla zapięcia, bransoletki z opływową i graficzną głową pantery, stworzonej w ścisłej współpracy między studiem projektowym Cartiera i jego rzeźbiarzami High Jewellery. To im pantera zawdzięcza swój realizm, czystość linii i dokładność proporcji.

Pantera z charakterem, który podkreśla swoją kobiecość i wyrafinowanie, wspólne wyznaczniki tej torby ?Grande Maison?, którą można nosić na ramieniu lub nosić w ręku. Dwa stylizacje i dwa rozmiary, model mały i mini, do noszenia o każdej porze i w dowolnym z dostępnych kolorów: czarnym, wiśniowym, zielonym lub jasnoróżowym. Wszystkie torby można spersonalizować dodając inicjały lub datę; wytłoczona na gorąco złotą folią na torbie lub grawerowana na lusterku wewnętrznym.

Za kulisami tworzenia

Torba Panth?re została zaprojektowana w studiu projektowania akcesoriów prowadzonym przez dyrektora artystycznego Marlina Yusona. To kreatywne, jasne i świetliste laboratorium i studio znajduje się w siedzibie głównej Cartier International w Paryżu, centrum natchnionej i wyrafinowanej ekspresji i kreatywności. Przez to wyjątkowe miejsce przewijają się najpiękniejsze skóry i wyszukane elementy metalowe. Aby zaprojektować torebkę Panth?re, Marlin Yuson polegał na jubilerskiej ekspertyzie warsztatów Cartier oraz na wyborze wyjątkowej skóry. Dwa kryteria doskonałości, które decydują o cenności i elegancji torebki.

Precyzja wykonania

Po pierwsze, klamra: jej objętość, kształt C i profilowanie podkreślone przez każdą plamkę czarnego lakieru, wszystkie w różnych rozmiarach, które przyczyniają się do nadania życia i ruchu zwierzęciu. To wspólny wysiłek projektanta i jubilera, który wymagał wiele komunikacji i partnerstwa, od pierwszej formy do ostatecznego, doskonałego kształtu. Wszystko musi być żywe i przywracać panterze witalność, której każdy element jest ręcznie polerowany, aby wzmocnić jej świetlistość.

Do tego dochodzi jeszcze skóra, z jej falistą fakturą i połyskiem, która wymagała bardzo specyficznego rzemiosła kaletniczego.
Pierwotnie wybierano tylko najwyższej jakości partie skóry cielęcej, aby uzyskać ich najlepsze cechy. Są one najpierw myte, a następnie garbowane, po czym poddawane są kilkuetapowemu procesowi rzemieślniczemu, który nadaje skórze efekt falistej ziarnistości, zwany Palmelatto.
Najpierw papier jest nakładany na powierzchnię skóry za pomocą sprayu utrwalającego, następnie skóra jest zwijana i suszona tak, aby faktura papieru przeniknęła do skóry. Kiedy papier jest usuwany, pozostawia na skórze falisty odcisk. Na koniec na skórę nakładany jest spray utrwalający, który chroni ją i uodparnia na zarysowania, nadając jednocześnie efekt połysku.

Odpowiedzialne podejście

Torba Panth?re odzwierciedla zaangażowanie firmy Cartier w przestrzeganie zasad i praktyk zrównoważonego rozwoju.

Priorytet ten zapewnia możliwość śledzenia pochodzenia skóry, poszanowanie zasobów ludzkich w całym łańcuchu dostaw oraz poszanowanie środowiska naturalnego w produkcji materiałów skórzanych. W związku z tym Cartier pozyskuje swoje produkty głównie z Unii Europejskiej, ściśle współpracując z dostawcami wyrobów skórzanych w celu zapewnienia, że stosują oni najlepsze praktyki.

Zdjęcia ? Cartier