Top
IWC Pilot Watch

Chronografy Inspiration4 IWC

Cztery wyjątkowe zegarki lotnicze reprezentujące wartości misji: Przywództwo, Nadzieja, Szczodrość i Dobrobyt wyruszą w kosmos, zanim zostaną wystawione na aukcję na rzecz St. Jude Children?s Research Hospital?.

Aby wesprzeć Inspiration4, pierwszą na świecie całkowicie cywilną misję na orbicie, IWC Schaffhausen zaprojektował i podarował serię wyjątkowych, kosmicznych chronografów zegarków dla pilotów, reprezentujących wartości misji: przywództwo, nadzieję, hojność i dobrobyt. Zegarki będą noszone przez czterech członków załogi podczas ich podróży w kosmos, zanim zostaną wystawione na aukcję w ramach celu misji, aby zebrać fundusze i promować ratujące życie dzieło Szpitala Dziecięcego St. Jude?.

Pilot?s Watch Chronograph Edition ?Inspiration4? zawiera kopertę wykonaną z zachwycającej białej ceramiki. Unikalny kolor jest wynikiem złożonego procesu produkcyjnego, w którym tlenek cyrkonu jest mieszany z innymi tlenkami metali w ściśle określonych proporcjach. Z oceną Vickersa ustępującą tylko diamentowi, ceramika inżynieryjna należy do najtwardszych substancji na świecie. Ciemnoniebieska, lakierowana tarcza została nadrukowana niezliczonymi gwiazdami i oddaje głębię i ciemność kosmosu. Zawiera również logo Inspiration4. Wewnątrz bije produkowany przez IWC mechanizm chronografu 69380. Na każdym z czterech zegarków tytanowy dekiel został wygrawerowany nazwą i wartością misji reprezentowaną przez danego członka załogi. Chronografy są wyposażone w przyciągający wzrok biały gumowy pasek ze skórzaną wkładką.

Wielodniowa podróż na niską orbitę okołoziemską, nazwana Inspiration4 w uznaniu dla zróżnicowanej, czteroosobowej załogi, której celem jest wsparcie Szpitala Badawczego św. Misja jest pomysłem Jareda Isaacmana, 38-letniego przedsiębiorcy i utytułowanego pilota, który będzie również służył jako dowódca. Misja ma wystartować we wrześniu z historycznego kompleksu startowego 39A w NASA Kennedy Space Center na Florydzie. Statek kosmiczny będzie krążył wokół planety na wysokości około 357 mil (575 kilometrów) i z prędkością ponad 17 500 mil na godzinę (27 360 km/h). Po kilkudniowej podróży załoga ponownie wejdzie w atmosferę Ziemi, aby wylądować na miękkiej wodzie u wybrzeży Florydy.

„Od naszego założyciela Florentine Ariosto Jonesa, który podróżował z Ameryki do Szwajcarii, aby zrewolucjonizować zegarmistrzostwo, po nasz nieskończony apetyt na innowacje, IWC to firma pionierów. Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy współpracować z misją Inspiration4, która podziela tak wiele naszych wartości, aby razem tworzyć historię i pozyskiwać fundusze na tak dobrą sprawę”.

– wyjaśnia Christoph Grainger-Herr, CEO of IWC Schaffhausen

Załoga reprezentująca cztery wartości misji.

Sercem Inspiration4 jest wyjątkowa i zróżnicowana załoga. Isaacman zajmuje stanowisko przywódcze i służy jako dowódca. Jest założycielem i dyrektorem generalnym Shift4 Payments oraz doświadczonym pilotem komercyjnym i wojskowym, który posiada kilka rekordów świata w lotnictwie. Miejsce w misji reprezentujące „Nadzieję” zostało przyznane Hayley Arceneaux, 29-letniej asystentce lekarza w St. Jude Children?s Research Hospital?, która przeżywała raka u dzieci. Dr Sian Proctor, 51-letni przedsiębiorca i wyszkolony pilot, zdobył stanowisko misji reprezentując „Dobrobyt” jako zwycięski uczestnik konkursu biznesowego. Wreszcie miejsce misji „Hojność” zajmie Christopher Sembroski. 41-letni pracownik przemysłu lotniczego i weteran Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych przyczynił się do kampanii zbierania funduszy, w ramach której zaoferowano miejsce Inspiration4 jednemu szczęśliwemu darczyńcy.

„Inspiration4 to realizacja marzenia na całe życie iw imieniu załogi chciałbym podziękować IWC Schaffhausen za przyłączenie się do nas i wspieranie naszej misji zbierania funduszy na St. Jude Children?s Research Hospital?”.

? powiedział Isaacman.

Załoga przechodzi obecnie komercyjne szkolenie astronautów w SpaceX, koncentrując się na mechanice orbitalnej, działaniu w mikrograwitacji, zerowej grawitacji i innych formach testów wytrzymałościowych. Ponadto przejdą szkolenie w zakresie gotowości na wypadek sytuacji awaryjnych, ukończą ćwiczenia wchodzenia i wychodzenia statków kosmicznych oraz wezmą udział w częściowych i pełnych symulacjach misji.

Aby dowiedzieć się więcej o Inspiration4 oraz o tym, jak wspierać i śledzić tę historyczną podróż w kosmos, odwiedź stronę www.Inspiration4.com i śledź misję w mediach społecznościowych na Twitterze (@inspiration4x), Facebooku (@inspiration4mission), Instagramie (@inspiration4) i YouTube (@Inspiration4), aby otrzymywać najnowsze informacje na temat szkolenia, przygotowania i harmonogramu misji.

Więcej na temat marki IWC Schaffhausen: iwc.com

Zdjęcia ? IWC Schaffhausen